Kas yra rekuperatorius?

Autorius:

publikuota:

rekuperatorius

Pastaruoju metu naujai statomuose privačiuose namuose ir biuruose beveik visada projektuojama ir vėdinimo sistema. Vartotojai vis labiau ir labiau supranta kad rekuperatorius tai žmogaus gerovę ir komfortą užtikrinantis įrenginys kurio dėka kvėpuojame švariu oru visą parą. Lauke ore nuolat skraido dulkės, automobilių dūmų teršalai, degantis kietas kuras iš krosnių skleidžia dūmus, visi šie kancerogenai yra pavojingi ir turint rekuperatorių namuose galite išvengti blogos oro kokybės.Jos svarbą galima prilyginti ir šildymo sistemai žiemą arba oro kondicionavimu vasarą nes visi šie įrenginiai susiję su žmogaus sveikata ir buities patogumu.

Išmintingas vėdinimas

Jei manote, kad vėdinimui užtenka praverti langą ar balkono duris – klystate. Tai nėra tikrasis patalpų vėdinimas o tik chaotiškas skersvėjo sudarymas, dulkių ir triukšmo įleidimas į patalpą. Nepamirškime ir to, kad atidarius langus ar orlaides mes ne tik vėdiname patalpą bet tuo pačiu iš šaldome, o tai ne visuomet yra būtina pavyzdžiui rudenį ir žiemos metu. Ventiliatorius taip pat negalime pavadinti vėdinimo įrenginiais nes jie tik vos vėsina ir kur kas labiau kelia dulkes patalpoje. Rekuperatorius tai išmani sistema kurią sudaro pagrindinis blokas, apšiltinti ortakių kanalai ir valdymo automatika. Taisyklingai sumontavus tokią sistemą žmogaus įsikišimas nereikalingas, nebent norite pakoreguoti oro temperatūrą arba pakeisti užsiteršusius filtrus. Pats rekuperatorius yra paprastas įrenginys, tai kvadratinė arba stačiakampio formos cinkuotos skardos dėžė į kurią patalpintas šilumokaitis, oro filtrai, vidiniai ventiliatoriai oro ištraukimui iš kambario ir oro įsiurbimui iš lauko.

Nauda

Kokią naudą suteikia rekuperatorius lyginant su paprastu vėdinimu? Kai kalbame apie vėdinimo sistemą tai jos šviežio lauko oro tiekimo funkcija yra svarbiausia tačiau yra ir kitas aspektas. Energijos taupymas yra ypač aktualus pasyvius namus pasirinkusiems vartotojams. Pasyvus namas negali efektyviai funkcionuoti be vėdinimo sistemos su rekuperatoriumi. Kur šioje vietoje nauda? Energija sutaupoma tada kai šiltas oras palieka patalpas ir rekuperatoriuje savo šiluminę energiją perduoda pritekančiam iš lauko orui o jei šildymo iki reikiamos temperatūros pritrūksta energija naudojamas iš elektros tinklo.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *