Šilumos siurbliai oras oras: kaip juos naudoti ir kam jie tinka?

Autorius:

publikuota:

Nors šilumos siurbliai oras oras tampa vis populiaresniu šildymo pasirinkimu, nemažai žmonių dar nepakankamai žino apie šilumos siurblius. Nusprendėme pasidalinti vertinga informacija apie šilumos siurblių privalumus ir trūkumais. Sužinokite, kodėl per ateinančius kelerius metus turėtume apsvarstyti šio šilumos siurblio įsigijimą savo namams!

Šilumos siurbliai oras oras: kaip tai veikia?

Oro šilumos siurblys yra atsinaujinančia energija paremta šildymo sistema. Siurblys naudoja energiją iš lauko oro, kad aprūpintų jūsų namus šildymu ir karštu vandeniu.

Jų veikimą galima lyginti su šaldytuvu, bet atvirkščiai: šilumos siurblys oras oras išgauna energiją iš oro ir naudoja ją namams šildyti.

Šilumos siurblyje esantis garintuvas sugeria energiją iš oro: kadangi šis oras sugeriamas, šaltnešio dujos verdamos labai žemoje temperatūroje. Tada sistema jį apdoroja, kad padidintų temperatūrą iki tinkamos šilumos. Taip oras yra perkeliamas į jūsų centrinio šildymo ir karšto vandens sistemą, kuri teikia šilumą namams.

Kokioje temperatūroje galima naudoti šią įrangą?

Šilumos siurbliai oras oras veikia bet kokioje temperatūroje: nors šaltu oru gali būti šiek tiek mažiau veiksmingi, jie vis tiek gali išgauti šilumą iš oro ir šildyti jūsų namus net -15 laipsnių temperatūroje, todėl yra idealus pasirinkimas lietuviškam klimatui.

Kokie pagrindiniai oras-oras šilumos siurblio privalumai?

Šilumos siurblio tipas, kurį pasirinksite, priklausys nuo būsto tipo, kuriame gyvenate, tačiau šilumos siurbliai turi daug privalumų. Štai tik keletas pagrindinių:

  • Šilumos siurbliai oras oras yra ekologiškesni. Tai tvaresnis pasirinkimas nei tradicinis dujinis ar kitoks šildymas, todėl gali padėti jūsų namams efektyviau naudoti energiją ir sumažinti anglies pėdsaką.
  • Tvariai  naudojama elektra. Šilumos siurbliams veikti reikia elektros energijos, tačiau jie elektrą naudoja efektyviau nei kitos šildymo sistemos, o įprastas šilumos siurblys sunaudoja tik apie ketvirtadalį energijos, reikalingos tradiciniam dujiniam katilui. Be to, jei elektra gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, jūsų pačių saulės baterijų, emisija gali būti dar mažesnė.
  • Jie gali padėti sumažinti sąskaitas už energiją. Nors išankstinė šilumos siurblio kaina yra nemaža, paprastai pradedant nuo maždaug 2000 eurų, kasmet galima sutaupyti nemažai, ypač jei keičiate senamadiškas sistemas. Oro šilumos siurblys galėtų sutaupyti iki 1000 eurų per metus, palyginti su tradicine šildymo sistema.

Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *