Įdomūs faktai apie lovas, kurių tikriausiai nežinojote

Autorius:

publikuota:
lova

Lovos yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, leidžianti mėgautis komfortišku poilsiu, kurio reikia tiek mūsų kūnui, tiek protui. Jose praleidžiame nemažą gyvenimo dalį, tačiau kiek iš tikrųjų žinome apie šiuos baldus? Lovos ne tik atlieka pagrindinę savo funkciją, bet ir slepia įdomią istoriją, kuri dažnai lieka nepastebėta. Taigi, šiame straipsnyje atskleisime intriguojančius ir mažai žinomus faktus apie šiuos mums itin svarbius baldus.

Tutanchamono lova iš aukso

Šis Egipto faraonas akivaizdžiai mėgo prabangą. Vienas iš būdų, kaip ją pademonstruoti, – įsakyti pagaminti lovą iš aukso ir juodmedžio. Kol Tutanchamono pavaldiniai buvo priversti miegoti ant palmių šakų, jis miegojo itin patogiai ir ištaigingai. Vietoj pagalvės buvo naudojama galvos atrama, o viename lovos gale esanti stačiakampė lenta atliko pėdų atramos funkciją.

Didžiausia lova pasaulyje

Ar kada nors besivartydami lovoje esate iš jos iškritę? Vargu, ar tai būtų įmanoma miegant didžiausioje lovoje pasaulyje – net 26,5 metrų ilgio ir 16,4 metrų pločio gigantė buvo pagaminta 2011 metais Nyderlanduose. Šis rekordas buvo užfiksuotas vasarą vykusiame šv. Grigorijaus festivalyje, Hertme miestelyje. Nors praktiškai ši lova į paprastą kambarį ir netilptų, dauguma vis tiek neatsisakytų galimybės ant jos prigulti.

Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV lovos

Prancūzijos karalius Liudvikas XIV, pramintas „Karaliumi Saule“, buvo ne tik absoliutinės monarchijos simbolis, bet ir prabangos bei ekstravagancijos ikona. Vienas iš ryškiausių jo prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių buvo stulbinanti 413 lovų kolekcija. Tai buvo ne paprastos lovos, o ištaigingi, puošnūs kūriniai, kurių kiekvienas buvo sukurtas taip, kad atspindėtų Versalio rūmų didybę. Vien lovų skaičius atspindėjo kruopštų Liudviko XIV planavimą, nes jis visą dieną judėjo tarp įvairių rūmų apartamentų ir kambarių, rūpindamasis valstybiniais reikalais, dvaro ceremonijomis ir asmeniniais reikalais.

Nuo didžiausios lovos pasaulyje iki Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV didžiulės lovų kolekcijos – kiekvienas šių faktų išties stebina. Nors laikai ir technologijos keičiasi, patogios ir tvirtos miegamojo lovos daugeliui išlieka prioritetas. Džiugu, jog didelis šių baldų pasirinkimas šiandien leidžia lengvai išsirinkti sau idealiai tinkantį variantą ir mėgautis kokybišku poilsiu.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *