Santechnika: ar įmanoma įsirengti pačiam?

Autorius:

publikuota:

Šis klausimas kelia galvos skausmą ne vienam su santechnika susiduriančiam pirmąjį kartą. Vis dėlto, pasiryžimas daugelį santechnikos darbų atlikti savo jėgomis – tikrai įmanoma misija. Jei nepavyksta pasikonsultuoti su patyrusiu santechniku, visada gelbsti internetas bei paslaugūs parduotuvės konsultantai. Tinkamai pasirengus darbams, įsigijus patikimas ir kokybiškas medžiagas, įrengta santechnika ateityje tikrai nesukels jokių nepatogumų.

plumbing_pipesVisų pirma, reikia išsiaiškinti, kokios santechnikos priemonės bus reikalingos – vidaus ar lauko santechnikai įrengti. Nors dauguma jų universalios, tačiau žymiai gali skirtis kaina, medžiagos gali būti neatsparios lauko temperatūrai ir t.t. Pagrinde santechnikos elementai gaminami iš šių medžiagų:

  • Nerūdijančio plieno;
  • Žalvario;
  • Cinkuoto metalo;
  • Plastiko.

Nerūdijantis plienas idealiai tinka lauko santechnikai, nes yra atsparus aplinkos poveikiui, tvirtas bei ilgaamžis. Trūkumas – didelė kaina ir nemažas svoris, dėl kurio reiktų atsakingai rinktis tvirtinamąsias medžiagas.

Žalvaris yra atsparus karščiui, ilgaamžis, o įvairios detalės, pagamintos iš šio metalo, ypač vertinamos dėl aukštos kokybės bei patogaus naudojimo. Tačiau jo kaina palyginti taip pat nėra maža.

Cinkuotas metalas kur kas pigesnis, bet jis nepasižymi ypatingu atsparumu aplinkos poveikiui.

Plastikas ko gero yra pati populiariausia santechnikos medžiaga, nes jis lengvas, nebrangus, jį lengva montuoti. Minusai – gali būti nepatvarus ir susidėvėti greičiau, nei metalinės konstrukcijos, Tačiau vidaus santechnikai jis vienas geriausių.

Taip pat, matuojant, kiek ir kokios santechnikos elementų reikės, patartina apgalvoti, kad vamzdžius gali tekti pjauti, kreipti, lankstyti, todėl papildomas vienas kitas metras netrukdys.
Įsigijus pagrindines medžiagas – vamzdžius, nederėtų pamiršti, jog jungiamosios ir tvirtinimo detalės turi būti ne tik tokio pačio dydžio, tačiau pageidautina ir pagamintos iš tos pačios medžiagos. Dėl to plastikinės detalės nebėra tokios populiarios, nes greičiau lūžta.

Kaip ir visuomet, net ir didžiausius pasiruošimo darbus bei detalų planą, gali sugadinti smulkmenos. Todėl labai svarbu, kad santechnika būtų kokybiška: vamzdžiai tiesūs, jungiamosios detalės – tvirtos bei lengvai montuojamos. Jei prisireikia kranelių, svarbu apžiūrėti ar jie gerai ir saugiai užsidaro, nesukelia papildomų rūpesčių.

Montuojama santechnika tikrai nekels didelių rūpesčių, jei bus nuspręsta, kurios medžiagos tinkamiausios, pasirinktos kokybiškos tvirtinimo bei jungiamosios detalės, logiškai išmatuoti atstumai bei, kiek įmanoma, apgalvota apie įvairias smulkmenas.

Visus santechnikos darbus atlikti savarankiškai gali pasirodyti sudėtinga, tačiau, plačiau pasidomėjęs ir įdėjęs daugiau darbo – visiškai įmanoma.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *