Apšvietimas namuose

Autorius:

publikuota:

sviestuvas3

Namų jaukumas priklauso ne tik nuo vyraujančių nuotaikų. Didelę įtaką daro ir apšvietimas. Juk žinoma, kad šviesos trūkumas gali slėgti, būti prastos nuotaikos priežastimi ar net sukelti depresiją. Per daug ryškus apšvietimas veikia erzinančiai ir gadina akis. Kaip išsirinkti šviestuvus ir namus apšviesti tinkamai?

Kabantys šviestuvai yra patys populiariausi. Jie puikiai tinka gyvenamuosiuose kambariuose bei koridoriuje, nes pakankamai tolygiai paskirsto šviesą po visą erdvę. Tokio šviestuvo dydį reikėtų derinti prie patalpos dydžio ir mažoj erdvėj nekabinti didelio šviestuvo, nebent norima, jog jis ir būtų pagrindiniu akcentu.

Mažesnėms erdvėms puikiai tiks lubiniai šviestuvai, nežeminantys lubų ir taip pat tolygiai paskirstantys šviesą. Kita pasirinkimo galimybė – įmontuojami šviestuvai. Tiesa, miegamajame ar svetainėje jie gali ir netikti, nes sukurs rimtus ir griežtus kontūrus, tarsi biure. Tačiau vonios kambaryje, tualete, tamsiajame kambarėlyje ar spintose jie nepakeičiami. Be to, tokie šviestuvai gali būti įmontuojami ir sienoje, tokiu būdu interjere sukuriant modernų šviesų žaismą.

Sieniniai šviestuvai gali būti naudojami visose patalpose, o ypač, jei norima apšviesti tam tikrą daiktą – paveikslą, knygų lentyną ar židinį. Sieniniai šviestuvai sukuria papildomus šviesos srautus ir suteikia jaukumo. Jie gali būti kabinami įvairiose patalpose, kur norima papildomos šviesos.

Pastatomi šviestuvai ir toršerai patogūs tuo, jog neužima daug vietos. Juos galima statyti greta knygų lentynos, prie gėlių, kurioms reikalinga papildoma šviesa. Pastatomus šviestuvus lengva pernešti iš vienos vietos į kitą, todėl jie yra labai patogūs. Žinoma, jei šviestuvas skirtas skaitymui ar gėlėms, geriau, jei jo šviesa nebūtų nukreipta į lubas.

Staliniai šviestuvai dažniausiai naudojami vaikų kambariuose ar darbo vietoje. Jie patogūs, kai reikia papildomos šviesos aktyviai dirbant kompiuteriu, skaitant ir rašant. Renkantis tokius šviestuvus, geriausia, jei jie būtų tinkamo dydžio, o šviesa kristų tolygiai iš tos pusės, kuri naudojama mažiau. Pavyzdžiui, dešiniarankiams protinga šviestuvą statyti kairėje stalo pusėje.

Virtuvės apšvietimui puikiai tiks lubinis šviestuvas bei įmontuojami šviestuvai, apšviečiantys spinteles ar buitinę techniką. Kadangi virtuvė nuolat susiduria su garais ar riebalais, geriausia pasirūpinti, jog šviestuvai būtų patvarūs bei gerai valomi.

Panašiai ir su vonios apšvietimu. Joje šviestuvai turi būti apsaugoti nuo karščio bei garų, lengvai valytis. Įrengtas papildomas apšvietimas leis patogiau naudotis vonios kambaryje esančiais baldais ir kitais daiktais, ypač, ryte, kai reikalinga dienos šviesa.

Geras apšvietimas namuose – labai svarbus. Tad kuo geriau išsprendžiamas šis klausimas, pasirenkamos daugiausiai šviesos reikalaujančios erdvės, tuo namai bus šviesesni harmoniškesni ir jaukesni.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *