Vidaus durys – pliusai ir minusai

Autorius:

publikuota: , ,

Idealių durų nėra, yra tik tinkamas jų pasirinkimas. Vidaus durys pasitarnauja pačiose įvairiausiose situacijose, tad rinktis jas reikia individualiai ir skoningai. Juk jos suteikia privatumo jausmą, pabrėžia interjero dizainą, atitveria patalpas, suteikia funkcionalumo, lengvo varstymo ir modernumo įspūdį. Tačiau ne visos durys yra vienodos, ne visos jos pasižymi geriausiomis savybėmis ir išskirtinumu.

Tradicinės medinės durys pasižymi estetišku grožiu. Jų tekstūra bei natūralus pluoštas suteikia išskirtinumo ir jaukumo įspūdį. Šioms durims naudojama unikali mediena, kuri pasitarnauja ilgai, nepraranda savo savybių ir funkcionalumo. Šiais laikais mediniai gaminiai yra vertinami kaip individualumo simbolis. Tai įneša dalį gamtos į jaukų būstą, praturtina jį šiluma ir malonia atmosfera. Tiesa, tokių durų kaina kasmet didėja. Medienos kaina kyla, o ir jos apdorojimo procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis daug laiko. Gaminio pagaminti greitai neįmanoma, o ir jo priežiūra reikalauja šiek tiek atidumo.

Tuo tarpu faneruotos vidaus durys pasižymi daug mažesne kaina. Jų vidus yra užpildomas klijuotos medienos masyvu, o išorė padengiama įvairių rūšių medienos lukštu. Durų užpildas gali būti ir kombinuotas. Tokiam sprendimui galima pasirinkti ir ne itin aukštos kokybės medieną, kas įtakoja produkto kainą. Faneruotos durys pasižymi patvarumu, modernumu bei vartotojui siūlo lanksčią pasirinkimo įvairovę. Tokio tipo durys retai daromos pagal individualius užsakymą, o ir priežiūra reikalauja tiek pat dėmesio kaip ir kitos durys.

Ir, žinoma, laminuotos durys. Šių durų gamyba paprastesnė ir pigesnė, mat laminatas – sintetinė medžiaga. Šio tipo durys pasižymi daug mažesniu svoriu, o ir jų gaminimui nereikia skirti tiek daug laiko. Gaminį lengva prižiūrėti jam nereikia ypatingo dėmesio. Visgi, laminatas sunkiai atstoja natūralaus medžio duris. Bendras laminuotų durų vaizdas nukenčia, o pačios vidaus durys yra trapesnės bei mažiau kokybiškesnės.

Taigi, renkantis duris svarbu atsižvelgti ne vien į estetinį vidaus durų grožį, bet ir į jų tipą, naudojamą medieną ir kitus struktūrinius elementus. Svarbus yra ne vien bendras vaizdas, bet, žinoma, ir kaina. Rinkitės duris atsakingai ir jos tarnaus ilgai, o funkcionuos tinkamai!

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *