Tvenkinių kasimas ir valymas

Autorius:

publikuota: ,

tvenkinių kasimasTurėti savo tvenkinį – didelis privalumas. Tai ypatingas grožis sodybos aplinkoje ir nauda kasdieniniame gyvenime. Tvenkinių kasimas – atsakingas reikalas, nuo kurio priklauso, kiek tos naudos gausite.

Tvenkinio nauda

Išsikasėte tvenkinį? Klausiate, kas iš to, ką jis jums duoda? Štai jums konkretūs faktai:

  • Tvenkinyje galite atsigaivinti karštomis vasaros dienomis;
  • Tvenkinio vanduo padeda augti aplink esantiems augalams, jų nereikia papildomai laistyti;
  • Tvenkinys surenka lietaus vandenį, kuris paprastai nepanaudojamas;
  • Tvenkinyje galima užveisti žuvies, kurią vėliau galima gaudyti be jokių apribojimų. Tai puiki pramoga ir, žinoma, ekologiškas maistas;
  • Tvenkinys sodyboje sukuria romantišką atmosferą;
  • Norite pasistatyti ir pirtį? Darykite tai ant tvenkinio kranto – tai puikus būdas praustis ir atgauti jėgas ištisus metus.
  • Žiemą ant tvenkinio ledo galima ne tik žvejoti, bet ir čiuožti pačiūžomis, žaisti ledo ritulį. Sportas – sveikata!
  • Tvenkinys – gyvybės šaltinis, tad aplink jį visada bus gyvybė, kuri namams suteikia daugiau jaukumo ir malonių akimirkų.

Tvenkinių kasimas – tik profesionalų darbas

Lietuvių mąstymas apie tvenkinius paprastai būna gana primityvus ir nepamatuotas – „pats prūdą išsikasiu – nusamdysiu ekskavatorių ir viskas!“ Deja, tai klaidingas, o kartais ir pražūtingas planas. Tvenkinys negali normaliai funkcionuoti bet kur. Tam reikalingas specifinis gruntas, vieta, vandens telkinys po žeme. Apie šiuos dalykus reikia išmanyti, juos ištirti specialia įranga, kurią turi tik profesionalai.

Kitas momentas – tvenkinio pakrančių projektavimas. Viena iš didžiausių klaidų – per statūs ir bet kaip padaryti šlaitai. Jei žemė molinga, įkritus į tokį tvenkinį galima ir nuskęsti, nes nesugebėsite stačiu šlaitu išlipti į krantą. Dėl to profesionalams reikia atiduoti tvenkinio pakrančių projektavimą, kad šie numatytų, kur gali būti paplūdimys, o kur statesnis krantas, gal reikalingas specialus sutvirtinimas, lieptelis ir t.t.

Pagal tvenkinio pobūdį reikia paruošti ir papildomus elementus – aeratorius, fontanus, atvesti elektrą į dirbtines salas ir t.t. Tai tvenkinio kasėjai turi žinoti prieš pradėdami darbus, o ne tada, kai iškastas ežerėlis užtvindomas vandeniu.

Profesionalai ne tik kasa naujus tvenkinius, bet ir valo senus. Tvenkinio valymas – sudėtingas procesas, nes reikia įvertinti užsiteršimo lygį, dumblą, faunos ir floros išsaugojimo galimybes.

Prieš pradėdami tvenkinių kasimo ar valymo darbus, būtinai susisiekite su profesionalais ir pasikonsultuokite – neabejotinai kils naujų ir originalių minčių, kurios sukurs tikrą šedevrą jūsų sodyboje.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *