Stiklinių baldų gamyba: originalios idėjos ir novatoriški sprendimai

Autorius:

publikuota: , ,

baldų gamybaAugantys vartotojų poreikiai, stiprėjančios konkurencijos sąlygos ir modernėjančios technologijos siūlo novatoriškus sprendimus baldų gamybos pramonėje. Interjero specialistai gali rinktis iš įvairiausių formų, unikalių spalvų ir daugiafunkcių baldų, atitinkančių išrankiausio kliento poreikius ir individualius architektūrinius sprendimus. Nors didžiausi prekybos mastai siejami su medinių baldų gamyba, interjere savo vietą atranda ir netradicinių medžiagų baldai, pvz., moderniame būste vis daugiau dėmesio skiriama stiklo pramonei.

Stiklo apdirbimo istorija siejama su ankstyvaisiais Mesopotamijos laikais. Manoma, kas stiklas pradėtas gaminti maždaug 3 500 m. prieš mūsų erą. Gamybos suklestėjimas stebimas XIII a. – šiame amžiuje stiklo gamyba pasiekė aukščiausius mastus Italijoje ir netrukus ėmė plisti visoje Europoje. Ilgą laiką stiklas buvo siejamas su prabanga ir puošdavo didikų namus, bažnyčias bei rūmus.

Šiandien viena originaliausių stiklo panaudojimo galimybių – baldų gamyba. Paprastai stikliniai baldai puošia modernaus būsto interjerą, tačiau naujausi dizainerių sprendimai stiklinius gaminius derina ir klasikinio stiliaus būste. Spindintys baldai tinka didelėms erdvėms, apšviestoms natūralia saulės šviesa – stiklo atspindžiai suteikia patalpai išskirtinės elegancijos. Tiesa, interjero specialistai tvirtina, kad stiklinių baldų gamyba yra puikus sprendimas ir mažesnio pločio gyvenamosioms erdvėms, kadangi stiklas sugeria gana mažą šviesos kiekį, o atspindžiai vizualiai didina patalpą.

Stiklo baldai pasiduoda lengvai moduliacijai, t. y. stiklas gali būti deginamas, pjaustomas, gręžiamas ir lankstomas, kas leidžia realizuoti pačias novatoriškiausias interjero specialistų idėjas. Be to, stikliniai baldai – tai ne tik skaidri, kieta ir aiškiai permatoma gamybinė medžiaga – tarpusavyje baldai skiriasi šviesos laidumu, tonacija ir atspalviais. Šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia laminuotas ir tonuotas stiklas.

Vienas svarbiausių stiklinių baldų privalumų – sugebėjimas prisitaikyti prie skirtingo stiliaus interjero ir įvairių gamybinių medžiagų – tinkamai parinkti stiklo baldai visuomet derės prie skirtingų tekstūrų ir raštų baldų, įgyvendindami nepriekaištingo interjero idėjas. Svarbiausia – objektyviai įvertinti baldų dydį. Dėl išskirtinių derinimo galimybių, elegantiško spindesio ir gana lengvos priežiūros stiklo baldai vis dažniau peržengia privačių būstų ribas ir yra naudojami visuomeninės bei komercinės paskirties įstaigose.

Jei norite džiaugtis skaisčiai blizgančiu stiklu ir nepriekaištingu interjeru, privalote skirti laiko efektyviai baldų priežiūrai. Pirmasis jūsų darbas – įsigyti profesionalias stiklo valymo priemones, užtikrinančias pageidaujamą rezultatą. Nepamirškite, kad matinio ir skaidraus stiklo priežiūra nėra tokia pati. Įprastas, t. y. skaidrus, stiklas valomas minkšta švaria šluoste, paviršių sudrėkinus specialiu valikliu. Matinis stiklas valomas drėgna šluoste ir nusausinamas švariu audiniu. Matinė medžiaga nemėgsta valiklių ir cheminių priemonių – šios gali pakeisti paviršiaus struktūrą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *