Minkšti baldai: kas madinga šiais metais?

Autorius:

publikuota: , ,

Minkšti baldai neabejotinai yra vienas pagrindinių interjerų elementų, nuo kurio dažniausiai priklauso ir tai, kaip atrodys likęs namų interjeras bei kiti baldai. Tad, nieko nuostabaus, kad šie baldai sulaukia bene daugiausiai dizainerių dėmesio, kurie kiekvienais metais nori nustebinti klientus įmantriomis formomis, komfortu ir netradiciniu požiūriu į baldus. Taigi, kas madinga šiais metais, kokie nauji vėjai praūžė minkštų baldų pasaulyje?

Labiausiai į akis krinta tai, kad minkšti baldai vizualiai tapo žemesni.  Tiesa, jų sėdimos vietos ar atraminės dalys tikrai nesumažėjo, tačiau dizaineriai šiais metais nusprendė, kad minkšti kampai ar sofos  turėtų labiau priartėti prie žemės, žemesnių kojelių ir paaukštintos sėdimosios dalies dėka. Taigi, iš pirmo žvilgsnio šie minkšti interjero elementai atrodo žemesni, tačiau tai vizualinė apgaulė, todėl komfortas niekur nedingo.  Tiesa, pažeminti minkšti baldai, kampai ar sofos buvo madingi ir praeitais metais, tačiau pastebima, kad šiemet jie tapo dar žemesni, o kelis metus iš eilės vyravusios retro stiliaus, paaukštintų baldų tendencijos išvis atsisakyta.

Šiandien baldų dizaineriai yra „šventai“ įsitikinę, kad tik originalumas gali sudominti pirkėją, todėl itin madingas, lakoniškas ir švarias baldų linijas keičia netaisyklingos arba užapvalintos linijos, kurios sukuria išties netipiškas baldų kompozicijas. Tad, jei norisi sukurti originalų ir išskirtinį interjerą, griežtų formų baldai turėtų būti keičiami užapvalintomis pusmėnulio, trapecijos ar ovalo formos baldais.

O štai kas liečia baldų spalvas, galima sakyti, kad jų mados beveik nesikeičia. Jau keletą metų iš eilės dizaineriai siūlo pastelines, natūralias spalvas, o tokius, į akis nekrentančius baldus, pagyvina ryškios pagalvėlės ar kiti minkšti interjero atributai. Visgi, jei reiktų išrinkti madingiausią spalvą, tai neabejotinai būtų tamsiai žalia arba samanų spalva, o antrąją vietą garbingai užima dramblio kaulo atspalviai.

Tuo tarpu, jei esate natūralumo gerbėjas, vertėtų rinktis odą. Minkšti odiniai baldai vis dar labai populiarūs, tiesa, paskutiniu metu labai išpopuliarėjo blizgaus paviršiaus natūrali oda, kuri suteikia baldams elegancijos bei grakštumo. Tiesa, kai visas pasaulis eina iš proto dėl ekologijos, tikrai neprašausite, jei svetainėje stovės eko minkšti baldai. Eko oda vizualiai nesiskiria nuo natūralios odos, tačiau yra „draugiška“ aplinkai, o jos pagrindą sudaro medvilnė. O štai minkšti baldai, kuriuose oda ir tekstilė sukuria prabangos ir jaukumo sintezę yra visiškai nebemadingi.

Nebemadingi ir minkšti baldai 3+1+1, kai komplektą sudaro trivietė sofa ir du vienodi foteliai. Praėjusiais ir šiais metais interjero dizaineriai siūlo derinti minkštus baldus iš skirtingų kolekcijų, pavyzdžiui, masyvi sofa puikiai dera su itin lengvais retro stiliaus krėslais. Tad, minkšti baldai iš ekspozicijos šiandien reiškia ne vientisą baldų komplektą, o visko po truputį. Tiesa, svarbu, kad atskiros detalės tarpusavyje derėtų.

Taigi, jei norisi, kad minkšti baldai sukurtų modernų ir šiuolaikišką interjerą, vertėtų paisyti šių naujų baldų tendencijų. Be to, norint įsigyti tokius baldus tikrai nebūtina keliauti į Italiją, mados sostinę, minkšti baldai Vilniuje ar minkšti baldai iš Lenkijos taip pat gali pasiūlyti itin platų asortimentą. Sėkmės!

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *