Talpos pramonei ir žemės ūkiui

Autorius:

publikuota: ,

talposKur saugiai laikyti didelius kiekius aliejaus, pieno, įvairių miltelių, trąšų, cheminių medžiagų, grūdų ir pašarų? Aišku, viską galima sukrauti maišiuose ir dėžėse, tačiau savo sandėlyje patys susikursite tokį chaosą, kuris apsunkins darbą ir net verslą. Reikia rasti sprendimą, kaip tinkamai laikyti didesnius kiekius minėtų medžiagų. Nerūdijančio plieno talpos – idealiausias variantas.

Nerūdijančio plieno talpos yra gaminamos iš korozijai atsparaus nerūdijančio plieno – AISI 304 /  AISI 316 / AISI 321. Jos gali būti įvairių matmenų, tačiau dažniausiai yra cilindro arba kūgio formos. Talpos gaminamo pagal užsakymą kuris yra skirtas labai konkrečiam tikslui. Kaina priklauso irgi nuo daugelio dalykų ir elementų.

Talpa – tai ne tik cilindro formos plieninė „bačka“, į kurią per viršų supilamas vanduo ar kita medžiaga. Reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Visų pirma, kur ta talpa stovės. Kaip ji stovės – stačiai ar gulsčiai? Ar ją reikės transportuoti, ar reikės įkasti į žemę. Svarbu, kas joje laikoma ir kokiomis sąlygomis – lauke ar patalpoje. Jei lauke, ar reikalingas termoizoliacinis sluoksnis, kad esanti viduje medžiaga nesušaltų arba neperkaistų. Jei taip, kokį temperatūrų skirtumą ji turi atlaikyti.

Galbūt talpa bus tvirtinama prie pastato, tada reikia pagalvoti apie papildomus laikiklius ir priešgaisrinę saugą. Reikia įvertinti ir kaip aptarnaujantis personalas gali pasiekti talpos viršų, kokiomis kopėčiomis užlipti, kaip jas apsaugoti, kad neliptų pašaliniai asmenys.

Talpos paskirtis gali būti įvairi, todėl labai svarbu ir kokie vidaus mechanizmai gali būti reikalingi. Kokio dydžio sklendės medžiagai visiškai išleisti. Galbūt reikalingas yra ir siurblys arba ventiliacinė sistema, aeratorius. Gal reikia sumontuoti atitinkamus mechanizmus ir laikiklius maišytuvams, kurie talpoje esančias medžiagas nuolatos maišo (tai aktualu pieno produktams).

Kartais reikia talpas švariai išplauti, todėl reikia įdiegti ir specialias CIP sistemas – talpų plovimo sistemas, kurios išplauna ir dezinfekuoja talpas be realaus darbuotojo įsikišimo.

Tiek daug niuansų! Talpos pramonei ir žemės ūkiui yra gana sudėtingi inžineriniai projektai, prie kurių dirba patyrę ir kvalifikuoti specialistai. Talpos pagaminamos per keletą savaičių priklausomai nuo užsakymo sudėtingumo. Lietuvoje tokių talpas gaminančių įmonių yra keletas ,todėl galima išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *