Durys Vilniuje: kaip nepasiklysti?

Autorius:

publikuota: , ,

Domina durys Vilniuje? Savo prekes siūlyti pasiruošę aibė pardavėjų – tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau yra ir kita medalio pusė: kai pasiūla per plati, rizikuojame nusipirkti ne visiškai tai, ko mums išties reikia. Galbūt tiesiog pavargstama nuo paieškos, gal „pasimaunama“ ant įtikinamiausiai kalbančio pardavėjo „kabliuko“,  neretai tai susiję su elementariausiu žinių trūkumu. Užpildyti šią spragą ir pabandysime.

Turbūt suprantate, jog durys durims nelygios. Ant vieno gaminio padėta kaina tesiekia kelis šimtus, o ant kito –  tūkstantį ir daugiau. Logiška, jog vien už gamintojo vardą (čia ne brand’inių drabužių rinka) niekas tiek nepermokėtų…Tai kas tada? Išvaizda? Savaime suprantama, jog spalva, tekstūra, stiklų forma ir panašūs dekoro elementai įtakoja daugelio apsisprendimą, tačiau paiešką derėtų pradėti nuo šiek tiek kitokių klausimų apsvarstymo.  Esminis – kokią paskirtį atliks durys? Pastarosios dažniausios skirstomos pagal tai, kur bus montuojamos – viduje ar išorėje. Bute, name, o gal visuomeninio naudojimo patalpoje (pavyzdžiui vaistinėje). Savaime suprantama, jog dūrus pirštu į bet kokias duris ir pasakius „noriu šitų“ bei atidžiau nepasižiūrėjus, kur pastarosios skirtos eksploatuoti, realus itin greitas nusivylimas pirkiniu: nubluko, išsikraipė, neužsirakina, velniškai šalta, o gal net sulūžo. Nesitikėkite, jog pardavėjas suskubs vykdyti garantines sąlygas – dėl netinkamo naudojimo kaltas pats pirkėjas. Kad taip nenutiktų, susipažinkite su žemiau pateikta informacija.

Vidinės durys

Šioms per daug reikalavimų nekeliame: patrauklumas,  dermė su bendru interjeru, garso izoliacija, patvarumas. Turbūt niekas nesiginčys, jog geriausia čia tinka (tiek vizualiai, tiek funcionaliai) medinės durys arba bent išvaizda į medieną panašios (laminuotos).

 Išorės durys daugiabučio namo butui

Kokios turi būti durys, atveriančios kelią į laiptinę? Šiuo atveju svarbiausiu prioritetu daugelis išskiria saugumą. Svarbu ir garso izoliacija – nei mes kaimynų norime girdėti, nei viešinti jiems asmeninio gyvenimo detales. Tokiu atveju paieška „durys Vilniuje“ gerokai susiaurėja – ieškokite tinkamų tarp plieninių (dažniau vadinamų šarvuotomis) durų. Kaina daugeliui „įkandama“ – saugumas ir patvarumas neabejotini. Tiesa, jos nepasižymi itin geru šilumos sulaikymo, bet kai nuo vėjo ir stingdančio šalčio saugo dar ir  laiptinės durys, šis trūkumas neturėtų įtakoti jūsų sprendimo.

 Išorės durys nuosavam namui

Pastarųjų paieška gali užtrukti ilgiausiai, nes ir reikalavimų sąrašas, lyginant su kitais atvejais, nemenkas. Svarbu jau minėtas saugumas, garso izoliacija, dar prisideda pageidautina žemas šilumos pralaidumas bei atsparumas gamtos veiksniams (krituliai, vėjas, saulė, temperatūrų pokyčiai). Atkreipkite dėmesį  į stiklo paketo, klijuotos medienos ir plienines duris. Kadangi durys Vilniuje itin stebina įvairove, tikrai nesunkiai rasite ir šios rinkos naujovių  – „hibridų“, pagamintų iš skirtingų medžiagų, tarkime mediena plius metalas, siekiant išgauti maksimaliai patrauklų rezultatą vartotojui.

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *