Stogo šiltinimas apie kaminą

Autorius:

publikuota: ,

stogo šiltinimas

Šiltinant stogą, dažnai turime problemą toje vietoje, kur kaminas išvedamas per stogo konstrukciją į išorę. Kadangi dažniausiai kaminas būna apskardinamas, tad problema visiškai paslepiama.

Ši neišspręsta stogo šiltinimo problema lemia tokias pasekmes:

  • Šilto oro nutekėjimas per nesandarumus tarp kamino konstrukcijos ir šiltinimo medžiagos.
  • Kondensato kaupimasis šiltinimo medžiagoje.

Kiek šilto oro gali nutekėti?

Apšiltinant tradicinėmis medžiagomis ir nesirūpinant papildomu sandarinimu per kamino konstrukcijos ir stogo jungtį esant vėjuotam orui iš namo per valandą šilto oro gali nutekėti, iki 5 namo tūrių.

Kada prarandame šilumą? 

Šiltinant stogą orui laidžiomis medžiagomis, tokiomis, kaip akmens vata, mineralinė vata ar vata iš celiuliozės, iš pastato vidaus būtina naudoti garą izoliuojančią plėvelę, o iš lauko pusės – vėją izoliuojančias medžiagas. Problemų sulaukiame tada, kai minėti izoliuojantys sluoksniai neužsandarinami specialiomis medžiagomis, tokiomis, kaip lipnūs pleistrai ar silikonai.

Kita dažna problema – tai netinkuoti akytojo betono ar keramzitbetonio kaminai. Net jei apie kaminą stoge ir atliktas sandarinimas, per nesandarią šių blokelių medžiagą vidaus oras lengvai nuteka į išorę.

Kada kaupiasi drėgmė stogo šiltinimo medžiagoje?

Drėgmė (vandens garai) per stogo konstrukciją juda abiem kryptimis, žiemą iš vidaus į išorę, o vasarą – iš išorės į vidų, todėl, neužsandarinus garą ir vėją izoliuojančių plėvelių, vandens garai patenka į šiltinimo medžiagą ir pasiekę rasos tašką, kondensuojasi. Drėgmė blogina šiltinimo medžiagų savybes bei gadina stogo konstrukciją.

Ką daryti, kad stogo šiltinimas apie kaminą būtų tinkamas?

Rinkdamiesi tradicines šiltinimo medžiagas investuokite į sandarinimo technologijas, naudokite patikimas sandarinimo medžiagas ir rinkitės kruopščius statybininkus. Atlikite pastato sandarumo testą prieš atliekant apdailą, darbų kokybei patikrinti, arba pasirinkite sandaraus šiltinimo technologiją GAMO, kurios purškiama medžiaga šiltinant stogą iš karto užgarantuos konstrukcijų sandarumą. Taip išvengsite nuostolingų tradicinių problemų.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *