Apdailoje dažniausiai pritaikomi akmens gaminiai

Autorius:

publikuota: ,

akmens gaminiaiNatūralus akmuo namuose yra laukiamas svečias. XX plastiko ir metalo amžius privertė mus nusigręžti nuo savo tradicijų ir šaknų, tačiau dabar laikas grąžinti tai, kas visada buvo mūsų namų apdailos esmė – natūralūs akmens gaminiai.

Nereikia įsivaizduoti ant 4 didelių akmenų stovinčios šiaudinės klėties, kur prie balanos buvo mokomi vaikai, o padieniai darbuotojai ir kokį triukšmingą vakarėlį su smuiku ar armonika surengdavo… Palikime šį vaizdą liaudies buities muziejams, kurie didžiuojasi išsaugoję senovinius pastatus. Mums reiktų geriau pasidomėti, kaip natūralus akmuo gali būti panaudojamas mūsų šiuolaikinėje buityje su išmaniosiomis programėlėmis valdomomis užuolaidomis, kondicionavimo sistemomis ir apšvietimu. Technologijų pažanga yra milžiniška, tad akmenį galima apdirbti kaip tik norime galingų staklių, o kartais net ir specialių robotų pagalba.

Šiuolaikiniai akmens gaminiai dažniausiai yra gaminami iš marmuro, granito, onikso ir kitų akmens rūšių. Kas tie gaminiai, dažniausiai sutinkami mūsų aplinkoje ir taip mėgstami mūsų apdailos specialistų?

  1. Vonios detalės. Vonioje įpratome matyti plyteles. Natūralaus akmens plytelės tolygiai paskirsto šilumą, tad yra itin tinkamos elektrinėms grindims. Ši šiluma yra spinduliuojama panašaus ilgio bangomis, kaip ir šiluma nuo žmogaus kūno, todėl ji nesausina ir nekenkia mūsų organizmams. Taip pat vonioje yra gausu įvairių architektūrinių sprendimų, kur natūralaus akmens detalės naudojamos kaip apdailos elementas.
  2. Židiniai ir krosnelės. Tai išskirtinė zona namuose (ne visuose), kuri reikalauja ne tik estetinio vaizdo, bet ir specifinių funkcijų. Šiuolaikiniai židiniai yra labai įvairūs. Naujausia mada – granulinės krosnelės, kurios gali būti valdomos išmaniuoju telefonu. Vieniems metalo konstrukcija yra artima akiai, tačiau visi žinome, kad širdžiai artimesnis vaizdas yra akmeninė arba plytinė krosnis, primenanti močiutės kaimo virtuvėlę su aprūkusiu arbatinuku. Nesvarbu, kad krosnelės viduje įmontuotas kompiuteris, bet akmeninė krosnelių ir židinių apdaila suteikia jiems žavesio, elegancijos ir padaro namų centru.
  3. Laiptų konstrukcijos. Betoniniai laiptai nieko nestebina, tačiau akmeniniai tikrai gali nustebinti savo prabanga ir išskirtinumu. Nesvarbu, kad „vidus“ betoninis arba metalinis. Natūralaus akmens plokštės iš laiptų gali padaryti meno kūrinį, kurį pamatę aikčioja visi namų svečiai.
  4. Virtuvė. Pagrindinis virtuvės akmuo yra stalviršis. Tai storesnė plokštė, kuri suteikia virtuvės baldams įspūdingą vaizdą. Aišku, natūralaus akmens plytelės ant sienos ir grindų – puikus sprendimas.
  5. Kiti apdailos elementai. Akmens gaminiai yra tinkami papuošti įvairias nišas, kolonas, pjedestalus (akvariumui arba šeimos sportiniams trofėjams padėti) ir t.t. Viskas priklauso nuo interjero dizainerio fantazijos.

Ar jau pamąstėte, kuriame jūsų namų kampelyje tiktų natūralūs akmens gaminiai?


Diskusija

Įrašo “Apdailoje dažniausiai pritaikomi akmens gaminiai” komentarų : 1

  1. Man labai patinka marmuriniai laiptai, ar bent akmens imitacijos. Nerealiai daug jaukumo prideda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *