Saulės elektrinės 10 kW – maksimalaus dydžio kompensuojamos elektrinės!

Autorius:

publikuota: ,
namas

2020 metais 6700 gyventojų pateikė prašymus saulės elektrinių įrengimui finansuoti. Visi, teisingai užpildę prašymą ir pateikę jį Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) gavo apie 30 procentų paramą jėgainių įrengimui. Kodėl yra skatinama elektros energijos iš saulės gavyba? Nes tai vienas iš švariausių ir labiausiai aplinką tausojančių energijos gavimo būdų. Planuojama iki 2050 metų pusę sunaudojamos elektros gaminti iš saulės energijos.

Lietuvoje finansavimą gali gauti privatūs asmenys savo reikmėms norintys turėti saulės elektrinę iki 10 kW galingumo.

Saulės elektrinės 10 kW galingumo suteikia didžiausią naudą namų ūkiui

Tokio dydžio elektrinė gali gauti finansavimą iš valstybės. Per dieną ji pagamina 30-40 kWh elektros. Tokio kiekio užtenka didelės šeimos poreikiams.

Jeigu ruošiamasi elektrą naudoti namo, vandens šildymui ar elektromobilio pakrovimui – tai maksimalaus dydžio saulės elektrinės 10 kW bus geriausias sprendimas. Įprastam namų ūkiui dažnai pakanka 4-5 kW jėgainės.

Kokio dydžio elektrinės reikia jūsų namų ūkiui, galite paskaičiuoti interneto svetainėje https://www.saulesgraza.lt/index.php#offerSection. Jums reikės įrašyti, kiek kilovatų energijos sunaudojate per metus. Norėdami gauti tikslesnį, asmeninį pasiūlymą, susisiekite su „Saulės grąža“ specialistais. Jie patikslins jėgainės įrengimo kainą, atsižvelgę į tai, kokia įranga jums tinkama ir koks projekto sudėtingumas.

Saulės elektrinės – garantuotai atsiperkanti investicija

Apytiksliai apskaičiuota, kad 10 kW saulės elektrinių atsiperkamumo laikas yra 5-7 metai, gaunant APVA paramą. Tai tikrai gera investicija, žinant, kad elektros kainos nuolat kyla. Vien 2020 metais elektros tarifas buitiniams vartotojas padidintas 14,7 procento. Investuodami į saulės energetiką, ateityje garantuotai 3 kartais sumažinsite išlaidas elektrai.

Žalioji energetika mažina CO2 išmetamų dujų kiekį

Turėdami saulės elektrinę ir gamindami švarią energiją prisidėsite prie klimato kaitos padarinių mažinimo. Saulės elektrinės 10 kW galingumo, per metus sumažina tokį CO2 dujų kiekį, kokį sugeria 4 tūkst. kvadratinių metrų miško. Žaliosios energetikos naudojimas sparčiai plečiasi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

„Saulės grąža“ patyrę specialistai suteiks visą reikalingą informaciją, kaip teisingai užpildyti paraišką paramos gavimui, kokybiškai bei sklandžiai įrengs saulės elektrinę.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *