Prieš nusprendžiant skolintis pinigų neišvengiamai reikia apgalvoti galimybes ją grąžinti. Gyvenime pasitaiko nenumatytų įvykių, todėl reikia būti įsitikinus, kad net ir tokiais atvejais pinigai bus sugrąžinti be vargo. Laimei, ir pačios bendrovės stengiasi užtikrinti, kad kredito grazinimas būtų kuo paprastesnis. Tereikia pasirinkti sau tinkamiausią būdą.
Pagrindinių grąžinimo būdų niuansai
Visame pasaulyje kreditai gali būti grąžinami naudojant 2 būdus. Tai – anuitetinė ir linijinė schemos. Pasirinkus anuitetinį variantą, pasiskolintus pinigus ir jiems priskaičiuotas palūkanas reikia grąžinti lygiomis dalimis. Tokiu atveju vienoda pinigų suma turi būti pervedama kiekvieną mėnesį, iki iš anksto sutartos dienos.
Antruoju (linijinio mokėjimo) atveju, grąžinimo termino pradžioje kas mėnesį mokama didesnė pinigų suma, nei pabaigoje. Pavyzdžiui, jei metams pasirenkamas linijinis kredito grazinimas po 3 mėnesių gali reikėti mokėti ženkliai mažiau. Dažniausiai tokiu atveju skiriasi priskaičiuojamų palūkanų dydis – jis visuomet pridedamas atsižvelgiant į tuometinį negrąžintos sumos dydį.
Paprastai daugiausia sutaupoma pasirinkus linijinį grąžinimo būdą. Tačiau tokią schemą gali naudoti tikrai ne visi paskolų gavėjai. Anuitetinis būdas labiausiai tinka, jei mėnesio pajamos nebūna stabilios arba gana kuklios, ir reikia kruopščiai iš anksto planuoti visas išlaidas. Tokiu atveju visuomet aišku, kiek pinigų reikės grąžinti. Anuitetas tinka ir tiems, kurie nori skolintis didelę sumą, nes pasirinkus linijinį būdą siūlomas mažesnis kreditas. Dėl šios priežasties greitos paskolos grazinimas dažniausiai vykdomas anuitetiniu būdu.
Linijinę schemą verta rinktis tuo atveju, jei yra galimybių termino pradžioje mokėti daugiau. Didelės sumos grąžinimas paprastai trunka kelias dešimtis metų. Reikia nepamiršti, kad sulaukus pensijos pajamos smarkiai sumažėja, ir tęsti įsiskolinimo grąžinimą gali būti gerokai sunkiau. Todėl pradžioje, kol pajamos didesnės, verta pasirūpinti didesne įmokų dalimi. Kredito grazinimas dalimis linijiniu būdu taip pat tinka tvirtai žinantiems, kad artimiausiu metu neturės jokių stambių neplanuotų išlaidų (pavyzdžiui, naujam automobiliui).
Verta žinoti, kad esama ir dar vieno mokėjimo būdo. Tai – ne nuoseklus pinigų grąžinimas, o visos sumos padengimas vienu metu. Jei, pavyzdžiui, paimamas kreditas 4 mėnesiams, tai bendrovė sugrąžintos sumos laukia iki paskutinės sutarto termino dienos. Paprastai tokiu būdu organizuojamas mažo kredito grazinimas.
Ką daryti sugriuvus planams?
Nepriklausomai nuo to, kuris mokėjimo būdas pasirenkamas, kartais pikti gyvenimo pokštai tiesiog sustabdo nuo sklandaus pinigų grąžinimo. Tokiais atvejais vartojamojo ar sms kredito grazinimas gali pasirodyti beviltiška situacija. Tačiau tai – tik baimės sukeltas vaizdinys. Iš tiesų, atsiradus finansinėms kliūtims esama ne vienos išeities.
Kartais viskas, ko reikia – tai isankstinis kredito grazinimas. Pavyzdžiui, atsiradus nenumatytoms išlaidoms, galima turimas pajamas ir santaupas paskirstyti taip, kad būtų sumokėta visa likusi įsiskolinimo suma. Tokio veiksmo prasmė – sutaupyti pinigai, nes bendrovė gali sugrąžinti palūkanas už tą laikotarpį, kai kreditu jau nebesinaudota.
Kita išeitis yra mokėjimo termino atidėjimas. Už tam tikrą mokestį galima pakeisti galutinės įmokos datą. Terminas gali pailgėti net keliais mėnesiais. Per tą laiką tikrai įmanoma rasti atsiradusios finansinės problemos sprendimą. Be to, tuo laikotarpiu reikia mokėti mažesnes mėnesio įmokas.
Pritrūkus pinigų taip pat galima sustabdyti pasiskolintų pinigų dalies arba palūkanų mokėjimą. Tai – tinkamiausias sprendimas netekus darbo. Laikinai galima nemokėti ir jokios įmokos dalies. Taip pat galima sulieti skirtingas paskolas į vieną ir tokiu būdu prailginti galutinį grąžinimo terminą. Taigi, kredito grazinimas reikalauja stipraus atsakomybės jausmo. Tačiau net pasikeitus aplinkybėms galima išsisukti iš keblios padėties. Tai – natūralu: juk abipusis supratingumas lemia gerus ne tik asmeninius, bet ir finansinius santykius.
Parašykite komentarą