Kur naudojamos apsauginės grotos?

Autorius:

publikuota:

apsauginės grotosAr jūsų namuose yra apsaugines grotos? Jeigu nėra, galbūt neįsivaizduojate, kur ir kam jas naudoti? Norime jums padėti tai suprasti ir papasakoti, ką būtų galima daryti su grotomis. Taigi, štai sąrašas, kuris pravers žmonėms, pas kuriuos galbūt garaže stovi nenaudojamos apsaugines grotos, ir nėra aišku, kur jas padėti, ką su jomis padaryti.

Parduotuvių vitrinos

Viena iš pagrindinių paskirčių grotų – saugumas. Tai yra papildoma priemonės, siekiant užtikrinti saugumą tam tikrų erdvių, todėl grotos langams kaina gali būti ne tokios ir brangios palyginti su kaina tų dalykų, kuriuos jos apsaugotų. Nors mes šiais laikais turime ir labai modernių technologijų, tokių kaip stebėjimo kameros ir signalizacijos, saugos sistemos, bet senos geros apsaugines grotos gali fiziškai sulaikyti nuo nemalonių padarinių. Taigi, jeigu tikrai norite, kad pajaustumėte saugumą, kad jūsų turtas būtų apsaugotas, tam tikrose situacijose būtent tokios grotos gali šį efektą padaryti. Viena iš grotų paskirčių – saugoti vitrinas. Parduotuvės dažnai turi dideles prabangias vitrinas, tai yra, stiklines sienas, kurios ir pritraukia pirkėjus. Jeigu pirkėjai mato tik paprastą plytų sieną su ant durų parašytu įmonės pavadinimu, tai nebūtinai pritrauks daug lankytojų. Žmonėms patinka dar neužėjus pamatyti, pastebėti, kas ten yra. Jie mėgsta užmesti akį į vitriną, pamatyti patrauklias prekes, o gal stilingą interjerą, ir dėl to greit nuspręsti, ar nori ten užeiti, ar ne. Kartais juk net neplanuoji kažkur užsukti, bet užsuki, nes galiausiai nusprendi, kad tai yra kažkokia vieta, kur tau reikėtų ateiti. Tačiau deja patrauklios ir spindinčios vitrinos pritraukia ne tik pirkėjus dieną, bet ir vagis nakčia. Taigi, langu grotos gali padėti apsaugoti vitrinas. Jeigu per grotas negali praeiti, tai ir sudaužyti vitriną nėra prasmės. Dėl to dažniausiai parduotuvės baigusios darbo laiką nuleidžia apsaugines žaliuzes arba grotas.

Dideli langai nuosavame name

Dar viena erdvė, kur taip pat bus naudingos susukamos grotos – tai dideli, vitrinos tipo langai namuose. Gyvenant namuose nepatogu visą laiką ant vitrinos turėti užleidus grotas, o ir prasmės nėra – kam tada išvis tokius didelius langus montuoti, jeigu tenka juos po grotomis paslėpti. Tačiau, jeigu kažkur išvažiuojate, tarkime, atostogauti, tuomet apsaugines grotos gali būti iš tiesų paprastu ir efektyviu būdu užtikrinti namų saugumą.

Gyvenimas neramiame senamiestyje

Kai kurie žmonės iš didelio noro gyventi centre, mieste, susiduria su situacija, kada langai atsisuka tiesiai į gatvę. Pavyzdžiui, gyvenama pirmame aukšte, o siena ribojasi su šaligatviu, langas žiūri į visą veiksmą. Jei per langą iškiši ranką, galėsi pačiupti už peties pro šalį einantį žmogų. Tada normalu, kad reikalinga tokių senamiesčio langų apsauga, nes jai nesant tektų kentėti nuolatinę baimę. Ji galiausiai ir pasitvirtintų. Visgi senamiestyje verda daugiausiai gyvenimo, taip pat ir daugiausiai išgėrimų naktimis. Jeigu žmonės bus neatsargūs ir ten gyvendami leis sau daryti ką nori, išgėrinės, šlaistysis eidami namo – tuomet tikėtini visokie įvykiai. Net ir svetimų langų išdaužymas. Ten, kur daugiau pavojaus, ten reikia ir daugiau apsaugos. Tikriausiai dėl to žmonės stengiasi turėti apsaugines grotas ir su jomis išsaugoti savo namų tvarką, privatumą. Tai vienas labiausiai pasiteisinančių sprendimų gyvenančiųjų senamiestyje apsaugai užtikrinti. Lango juk neatsisakysi – norisi matyti, kas vyksta. Taigi, tenka jį slėpti po apsauginėmis grotomis ir taip spręsti galimas problemas.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *