Plastikiniai langai: kaip pasiekti, jog namuose būtų daugiau šviesos ir šilumos

Autorius:

publikuota:

Kokybiški plastikiniai langai – tai neabejotina investicija į jaukumą ir ramybę namuose. Tuo abejoti tikrai sunku. Klausimas šiuo atveju yra: o kokius plastikinius langus galima vadinti kokybiškais? Renkantis plastikinius langus svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus rodiklius.

Visų pirma, į šilumos perdavimo koeficientą U, kuris nurodo, kuriai iš devynių energinio efektyvumo  klasių, plastikiniai langai yra priskiriami. Šilumos perdavimo koeficientu yra matuojama lango praleidžiama šiluma arba kitaip energetinis lango afektyvumas. Tarkime, G klasės plastikiniai langai pasižymi prasčiausiomis šilumos pralaidumo savybėmis, jų U yra 1,5 W/m2K ir didesnis, tuo tarpu, A++ klasės langai yra energetiškai efektyviausi – jų U yra iki 0,7 W/m2K. Specialistų teigimu, lango šilumos pralaidumo koeficientas neturėtų būti didesnis negu 1,2  W/m2K. Priešingu atveju, šilumos į patalpos vidų pateks mažiau. Visos energinio efektyvumo klasės: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G.

Visų antra, itin svarbus yra ir šviesos pralaidumo koeficientas (LT), kuris parodo procentinį lango praleidžiamos šviesos kiekį. Kuo šviesos pralaidumo koeficientas aukštesnis tuo natūralus apšvietimas patalpoje laikysis ilgiau, o tai turės teigiamos įtakos ir sveikatai, ir išlaidoms, skirtoms dirbtiniam apšvietimui.

Visų trečia, svarbu atkreipti dėmesį ir į saulės faktorių (g), kuris nurodo procentinį saulės energijos kiekį, patenkantį į patalpos vidų. Kuo g yra žemesnis, tuo saulės energijos į patalpą patenka mažiau, o tai lemia, jog vasarą patalpa neperkaista. Taip pat, didelis saulės energijos kiekis kenkia žmogaus sveikatai.

Už visas termoizoliacines lango savybes labiausiai yra atsakingas stiklo paketas. Daug kas priklauso nuo stiklo paketą sudarančių stiklo lakštų skaičiaus: dažniausiai stiklo paketai yra gaminami naudojant 2 arba 3 stiklus. Stiklo paketai iš daugiau negu dviejų stiklo lakštų pasižymi geresniu šilumos izoliacijos koeficientu ir garso izoliacija, tačiau praleidžia žymiai mažiau saulės spindulių, todėl į patalpą patenka mažiau dienos šviesos. Bene didžiausias reikalavimas stiklo paketų atžvilgiu – keli arba vienas iš stiklų, sudarančių stiklo paketą, turi būti selektyviniai. Tokie stiklai yra dengiami plonu metalo oksido sluoksniu, kurio dėka yra taupoma šiluma. Optimalus sprendimas – selektyvinis dviejų stiklo lakštų paketas, kuris pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir šviesos laidumu.

Apskritai, renkantis plastikinius langus bene geriausia – jeigu stiklo paketai pasižymi kuo mažesniu saulės faktoriumi (g), kuo mažesniu įmanomu šilumos perdavimo koeficientu (U) ir kuo didesniu įmanomu šviesos pralaidimu (LT).


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *