Patalpų valymas esant skirtingai grindų dangai

Autorius:

publikuota: ,

Patalpų valymas reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir žinių, nes įvairūs paviršiai bei grindų dangos būna pagaminti iš skirtingų medžiagų, kiekvienai jų reikalinga speciali priežiūra.

PVC danga

Polivinilchlorido grindų danga turi nusidėvėjimui atsparų viršutinį sluoksnį, kuo šis sluoksnis storesnis, to mažiau dėvisi grindys, ir atvirkščiai. PVC dangą reikėtų saugoti nuo įbrėžimų, todėl baldus, kėdes naudokite su veltinio gabalėliu ant kojelių.

Kasdieninis patalpų valymas, kuriame yra PVC danga nėra sudėtingas, tereikia grindis nuvalyti drėgnu skuduru, norint, kad jos atgautų blizgesį, reikėtų plauti su specialia grindų plovimo emulsija.

Medinės grindys

Medinės grindys tai nesenstanti klasika namuose, jos visada atrodo gražiai. Tačiau medis reaguoja į temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl idealu būtų patalpoje palaikyti 50-60 % drėgmę ir +18-+22 laipsnius temperatūros.

Patalpų valymas su medinėmis grindimis atliekamas jas pirmiausia išsiurbiant dulkių siurbliu. Vėliau vos drėgna šluoste jos išplaunamos. Galima naudoti specialias priemones būtent medinėms grindims, jos suteiks blizgesio, sukurs apsauginį sluoksnį, saugantį nuo įbrėžimų. Medinę dangą taip pat reikėtų saugoti nuo įbrėžimų.

Patalpų valymas, kuriuose yra keraminės ir akmens masės plytelės

Keramikines plyteles prižiūrėti nėra sudėtinga, joms nekenkia drėgmė, todėl kiekvieną dieną galima valyti su drėgna šluoste. Daugiau kantrybės pareikalaus tarpai tarp plytelių, kuriuose linkę kauptis nešvarumai. Tarpus reikėtų patrinti šepetėliu.

Jeigu yra akmens masės grindys, tokių patalpų valymas atliekamas vos drėgna šluoste arba siurbiant dulkių siurbliu. Dėl per didelės drėgmės valant gali atsirasti dėmių.

Keramikos ir akmens masės plytelėms valyti reikėtų vengti stiprių cheminių valiklių, nes jie gali pažeisti paviršių.

Jeigu bet kokia grindų danga yra stipriai užteršta, purvas įsisenėjęs, valymo darbai gali užtrukti nenumatytai ilgiau. Tokiu atveju praverčia valymo įmonės, kurių specialistai apmokyti kaip atlikti patalpų valymą, kad visi paviršiai ir grindys nebūtų subraižyti ir vėl atrodytų kaip nauji.

Patikimos ir atsakingos įmonės „EVP Projektai“ Vilniuje specialistai atlieka tokius švarinimosi darbus, kaip patalpų valymas, po statybinis valymas, medinių grindų, trinkelių, plytelių valymas.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *