Kokią namo konstrukciją rinktis?

Autorius:

publikuota: ,

Individualių namų statyba Lietuvoje pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo – plečiasi rajonai, mieste senos statybos namai apleidžiami. Iš pirmo žvilgsnio, pasistatyti nedidelį individualų namą – paprasta, bet kartu ir sudėtinga. Paprastumas slypi tame, jog viską bus paprasta numatyti ir apskaičiuoti. Sudėtingumas atsiranda dėl poreikio viską racionaliai suplanuoti – čia ir iškyla klausimas, kokią namo konstrukciją pasirinkti, nes šis pasirinkimas turi didelės reikšmės tolimesniems statybos veiksmams bei tolimesniam gyvenimui. Tad kokios konstrukcijos pasirinkimas yra racionaliausias, nebrangus pastatyti, yra sveikas ir komfortiškas?

Karkasinis namas

Savaime suprantama, jog viskas labai priklauso nuo šeimos poreikių, idėjų, architekto siūlymų ir komentarų. Pastaruoju metu dažniausias pasirinkimas yra karkasiniai namai – toks pasirinkimas dabar išties populiarus. Jis itin tinkamas žmonėms, norintiems kuo greičiau įsikelti į naujus namus ir švęsti įkurtuves. Karkasinio namo konstrukcija yra racionalus sprendimas, nes jį pastatyti yra greičiausia ir, galima sakyti, pigiausia. Statant šios konstrukcijos namą nebelieka šlapių procesų etapo – nereikia laukti, kol išdžius tinkas ar išlieta perdanga.

Blokeliai

Namas, pastatytas iš blokelių, irgi yra gan racionalus sprendimas ir, pastebima, jog artimesnis lietuviams. Statyba blokeliais yra paprasta, detalės lengvos, lengvai transportuojamos, nėra reikalinga sunkiasvorė technika statyboms. Statyba blokeliais irgi yra gan greitas sprendimas, patvarus ir sudarantis tvirtas gelžbetonio konstrukcijas, nes į blokelių ertmes liejamas betonas ir dedama armatūra. Blokeliais statyto namo sienoms galima naudoti bet kokią normą apdailą – klinkeris, dažai ar medinės dailylentės.

Termoizoliacinių sprendimų svarba

Norint pasirinkti racionaliausią sprendimą namo statyboms, reikėtų įvertinti kaštus – namo kainą gerokai padidina termoizoliaciniai sprendimai. Atkreiptinas dėmesys, jog  norint apšiltinti blokelių sienas, dažniausiu atveju nėra išvengiama šalčio tiltų. Karkasiniuose sprendimuose šie klausimai nėra tokie opūs. Karkasinio namo šiltinimas dažniausiai yra paprastas etapas, jei pasirenkami savo srities profesionalai. Šie namai paprastai šiltinami biria mineraline vata, nes karkasiniams namams itin svarbi gera šilumos izoliacija. Biri vata pasižymi tuo, jog užpildo net mažiausius plyšius ir sudaro vientisą izoliacinį sluoksnį be šalčio tiltų. Taigi, namo konstrukcijos pasirinkimas yra išties svarbus sprendimas, kuriam priimti visada pravartu pasikonsultuoti su savo srities profesionalais.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *