Vandens siurbliai: kokie jie būna ir kaip išsirinkti?

Autorius:

publikuota:

Vanduo yra labai svarbus mūsų gyvenime. Jį naudojame ne tik mityboje, bet ir savo buityje, todėl labai svarbu,  kad vanduo mus pasiektų švarus ir nekeliantis pavojaus mūsų sveikatai. Tam tiek tiek buitiniai vartotojai, tiek pramonė naudoja specialią įrangą. Tai vandens siurbliai, kurie reikalingi kiekviename namų  ūkyje. Visgi,  ne visi žino, kokie siurbliai gali būti, kaip pasirinkti ir nuo ko pradėti paieškas.

Visų siurblių veikimo  principas yra toks pats. Jie sukuria vakuumą,  kuris priverčia vandenį judėti. Vanduo, patekęs  į siurblio žemo slėgio zoną, yra spaudžiamas, o veikiamas išcentrinės jėgos ima judėti. Taip siurblys gali atlikti svarbiausią savo funkciją – pakelti vandenį ir perpumpuoti jį į kitą talpą ar vietą. Vandens siurbliai yra reikalingi ne  tik privačiuose namuose gyvenantiems  žmonėms,  tačiau ir daugiabučių gyventojams. Taip pat siurbliai taikomi įvairiose pramonės šakose, žemės ūkyje. Gamyboje kartais gali būti naudojami net ne atskiri siurbliai, o specializuotos siurblinės.

Kokie siurblių tipai būna?

    • Giluminiai siurbliai. Tai dažniausiai tokio tipo siurbliai, kurie naudojami privačiuose namuose. Jie  tinka gręžiniams ir šuliniams. Priklausomai nuo to, ar siurblys bus naudojamas gręžiniui, ar šuliniui, priklauso ir  kokį prietaisą reikėtų rinktis. Pavyzdžiui, šuliniuose naudojamas siurblys bus atsparesnis smėlio priemaišoms, o štai siurbliai, naudojami gręžiniams, turi daugiau galios ir gali greičiau bei stipriau pumpuoti vandenį.

    • Panardinami vandens siurbliai. Tokio tipo siurbliai naudojami norint perkelti vandenį. Dažniausiai ši  įranga ir yra pritaikoma pramonėje arba žemės  ūkyje. Pavyzdžiui, kai  ūkininkams staigiai reikia išpumpuoti  vandenį iš užtvindytų laukų ar  pievų.

Kaip išsirinkti?

Jeigu jau žinote, kokio  tipo siurblys Jums reikalingas, reikėtų pagalvoti apie jo charakteristiką. Vandens siurbliai yra patikima technika, todėl dažniausiai jos įsigijimas reiškia, kad šiuo pirkiniu nereikės domėtis dar ilgus metus. Visgi, kad siurblys veiktų kokybiškai ir be trikdžių, reikia pasirinkti jo savybes, atitinkančias Jūsų lūkesčius. Kitaip sakant, vandens siurblių veikimas yra labai  griežtai apibrėžtas, todėl jeigu įsigysite per mažai galingą siurblį, nei Jums reikėtų, teks susidurti su nesklandumais. Galiausia, toks siurblys nepateisins lūkesčių ir jį teks keisti. Dar blogiau,  jeigu dėl netinkamo naudojimo jis  pradės gesti ir Jums reikės ieškoti meistro,  kuris galėtų sutaisyti prietaisą. Tai ne visuomet yra lengva,todėl geriausia iš anksto pasitarti su profesionalais ir rinktis tokią įrangą, kuri geriausiai tinka Jūsų namams, verslui ar ūkiui.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *