Parduodami butai Vilniuje

Autorius:

publikuota:

Yra vieni iš populiariausių ir labiausiai perkamų visoje Lietuvoje. Ne tik dėl to, kad Vilniuje gyvena daugiau nei pusė milijono visų gyventojų. Sostinė taip pat vilioja ir aukštesniu gyvenimo lygiu , pramogų gausa, europietiška gyvensena. Šį miestą pamilsta ne tik čionai studijuoti susirinkęs jaunimas, tačiau ir iš kitų šalių atkeliavę svečiai.

Pakanka vos kartą aplankyti žymųjį televizijos bokštą, pereiti akmenimis grįsta Vokiečių gatve, pasigrožėti panorama, atsiveriančia nuo garsiosios Gedimino pilies ir ne vienas mintyse, o gal ir garsiai prisipažįsta norįs gyventi būtent čia.

Senieji vilniečiai jau būna prisirišę prie savo gyvenamosios vietos, na, o atvykėlius miestas užburia paprastumu, spalvingumu, išvystyta infrastruktūra, stipria istorija, architektūriniu paveldu.

Deja, gražias svajones, o gal net ir tvirtus apsisprendimus dažnai aptemdo aukštesnį pragyvenimo lygį patvirtinančios kainos, pasiūla, ne visada atitinkanti rinkos kainą bei mažas žinių bagažas NT srityje. Ar įmanoma įsigyti būstą sostinėje savo jėgomis, o gal geriau pasitikėti brokeriu?

Žinoma, jog parduodami butai Vilniuje  pasižymi kur kas didesne pasiūla, nei paklausa, todėl gali pasirodyti, jog buto pirkimas yra juokų darbas. Tačiau ne visai taip. Visų pirma, tai nemaža investicija, o bet kuri investicija reikalauja rinkos analizės. Tad žmogui, nesusidūrusiam su NT, gali būti sudėtinga palyginti, įvertinti skirtingus butus. Na, o jei į Vilnių norima atsikelti iš kito miesto ar net šalies, taip pat tektų sukaupti ir žinių apie visus rajonus – jų privalumus ir trūkumus, pasidomėti aplinka, kaimynais, mokesčiais.

Dažnai prioritetu pasirenkama vieta ir kaina, o esminiai klausimai (remonto kaštai, santechnikos įranga, elektros instaliacija, mokesčiai, namo būklė, bendrija, kaimynai), kurie bus aktualūs nuolat gyvenant įsigytame bute, pamirštami ar net neapgalvojami. Tai natūralu, nes ne visi žmonės kasdien susiduria su nekilnojamuoju turtu ir gilinasi į visas subtilybes.

Tačiau brokerių vis dar prisibijoma. Dažnai sprendimą įsigyti butą be tarpininkų, įtakoja ne kas kita, o kaina. Kitaip sakant, komisiniai, kurie turėtų būti sumokami brokeriui. Todėl nemaža dalis žmonių linkę pasitikėti savo jėgomis.

Vyrauja nuomonė, jog buto įsigijimas Vilniuje be tarpininkų yra sėkmės reikalas, tačiau retai kada sėkmė ateina nelydima įdėto sunkaus darbo.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *