Kam ir kodėl yra reikalingas kompostas?

Autorius:

publikuota:

Jeigu norite, kad jūsų sode visi augalai augtų kaip ant mielių ir galėtumėte džiaugtis turtingu ir spalvingu sodu, tuomet jums reikia rasti natūralios trąšos alternatyvą, kuri visiškai nekenktų žemei. Kaip žinia, cheminės trąšos gali pridaryti ir nemažai žalos, nors anksčiau jos buvo gana populiarios. O štai jeigu pasirūpinsite, kad jūsų sode būtų dedamas natūralus kompostas su visomis tinkamomis medžiagomis, tuomet ilgai neturėsite rūpesčių su trąšomis.

Kompostas atgaivina dirvą

Įdomu yra tai, kad lyginant kompostą su mineralinėmis trąšomis, labai retai kada atrandamas mineralinių trąšų pranašumas – dažniausiai, kiekvienoje srityje laimi kompostas. Nors rezultatai akivaizdžiai skiriasi, mokslininkai pilnai negali paaiškinti, kodėl kompostas kur kas geriau veikia dirvą. Net jeigu jūsų dirva jau yra praradusi struktūrą, tereikia pasidomėti, kaip sukurti tinkamą kompostą ir jūs pamatysite, kad visą tai galima atstatyti būtent komposto pagalba.

Taigi, jeigu jūsų dirva yra pernelyg smėlinga, tuomet kompostas gali padėti atstatyti drėgmės balansą, o jeigu dirvoje yra pernelyg daug molio, tuomet itin svarbu pagerinti oro pralaidumą. Be abejo, kompostas tai gali, tačiau labai svarbu tinkamai jį paruošti.

Komposto paruošimas – svarbiausia dalis

Jeigu nesate niekuomet ruošę komposto, tuomet jums vertėtų pasikonsultuoti su šios srities profesionalais – jie ištirs jūsų dirvą ir joje esančias problemas, o tada padės jums tinkamai kompostuoti žemę. Nėra abejonės, kad geras kompostas padės ne tik jūsų dirvai, bet ir augalams. Daugeliu atvejų, net ir regeneracijos savybę praradę augalai gali ir vėl pilnavertiškai gyventi. Taip pat, neseniai buvo pastebėta, kad geru kompostu patręšti augalai yra kur kas mažiau puolami gyvių, o ligų tikimybė sumažėja iki minimumo.

Jeigu norite sužinoti, kada kompostu geriausiai tręšti jeigu norite kokio nors efekto, tuomet atsakymas būtų paprastas – jeigu kompostas jau subrendęs, tuomet tai galite daryti bet kada. Tačiau, jeigu siekiate pačio geriausio rezultato ir jums nerūpi jokie kompromisai, visgi yra rekomenduotina tręšti kompostu rudens sezono metu. Tai buvo nustatyta pagal atliktus tyrimus, o pradėjus kompostu tręšti, labai svarbu nepamiršti to daryti kasmet – jau po trijų metų jūsų dirva turėtų visiškai pasikeisti į gerą, o augalai vis stiprės ir duos vis daugiau vaisių.

Pasidomėkite, kokio komposto reikia jūsų žemei ir pamatysite, kad toks tręšimo būdas yra kur kas efektyvesnis ir saugesnis už mineralines trąšas ir chemiją.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *