Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė: ieškodami svajonių būsto išlikite racionalūs!

Autorius:

publikuota:

Nusprendėte pirkti nekilnojamąjį turtą? Puiku! Tačiau likite budrūs – šis žingsnis reikalauja atsakomybės ir profesinių žinių. Jei norite priimti racionalų sprendimą, dėl kurio neteks gailėtis ateityje, bendradarbiaukite su specialistais – patyrę brokeriai, įvertinę jūsų lūkesčius ir finansines galimybes, pasiūlys efektyviausią sprendimą. Tiesa, nors nekilnojamojo turto specialistai siūlo įvairias alternatyvas, galutinio sprendimo priėmimas paliekamas jums, todėl racionaliai įvertinkite kiekvieno būsto privalumus ir trūkumus.

Namas, kotedžas ar butas?

Šiuo metu labiausiai vertinami dviejų ir trijų kambarių butai naujos statybos daugiabučiuose, tačiau gerėjant gyvenimo kokybei, vis daugiau žmonių ieško erdvesnės gyvenamosios vietos, todėl palaipsniui auga kotedžų ir nuosavų namų pardavimo rodikliai. Nekilnojamojo turto brokerė-ekspertė Aušra Mokrikienė teigia, kad butą paprastai renkasi jaunos šeimos, tuo tarpu vyresnio amžiaus pirkėjai ieško dailaus namo ar didesnio kotedžo. Tiesa, Aušra Mokrikienė pastebi, kad tvirtinti, jog nuosavas namas yra geriau už butą, būtų klaidinga. Šiuo atveju vienareikšmiško atsakymo paprasčiausiai negali būti. Viskas priklauso nuo konkrečios šeimos poreikių ir lūkesčių. Pasirinkimui daug įtakos turi ir būsto lokalizacijos vieta, pvz., daugelis šeimų yra linkusios gyventi mažesniame, tačiau arčiau darbo ir vaikų mokyklos esančiame būste negu keltis į užmiesčio namą. Ir priešingai – nemaža dalis naujakurių vertina nuosavo namo erdvės privalumus, galimybę mėgautis nuosavu kiemu ir ramybe.

Senos ar naujos statybos namas?

Jau daugiau nei dešimtmetį nerimstančios diskusijos apie naujos ir senos statybos namus vis dar nesulaukia vienareikšmiško atsakymo. Aušra Mokrikienė teigia, kad – vėlgi – viskas priklauso nuo konkrečios šeimos poreikių. Tiek senos, tiek naujos statybos būstas turi savų privalumų ir trūkumų.

Vienas svarbiausių naujos statybos daugiabučių privalumų yra estetiška aplinka ir jaunesnio amžiaus kaimynai. Jei turite mažamečių vaikų arba planuojate šeimos pagausėjimą, galite būti visiškai tikri, kad jūsų mažieji turės su kuo leisti laiką kieme. Be to, naujų daugiaaukščių kiemuose paprastai įrengiamos modernios vaikų žaidimo aikštelės. Nors naujos statybos butas kainuoja brangiau, buto išlaikymo sąnaudos yra kur kas mažesnės, į tokį būstą palankiau žiūri ir pinigus skolinančios bendrovės bei bankai. Butų projektavimas atliekamas priimant modernius ir funkcionalius sprendimus. Deja, kaip ir kiekvienas pasirinkimas, šis taip pat turi savų trūkumų. Didžiausia problema – itin mažos automobilių stovėjimo aikštelės. Be to, nauji daugiabučiai paprastai statomi atokiau nuo miesto centro, yra įsprausti tarp kitų namų, todėl sukuria vadinamojo skruzdėlyno jausmą.

Senos statybos namai išsiskiria kur kas patogesne infrastruktūra, o senieji mikrorajonai yra suprojektuoti strategiškai patrauklioje ir jaukioje aplinkoje. Didžioji dalis butų parduodami drauge su sandėliukais ar rūsiais. Deja, paprastai daug klausimų kyla dėl techninės statinio būklės, netvarkingos ir purvinos laiptinės ar pasenusios inžinerinės sistemos.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *