Elektrinės žoliapjovės – privalumai ir trūkumai

Autorius:

publikuota:

Žoliapjovė – įrankis, kuris ras namus kiekvieno sodininko sodyboje. Nesvarbu, ar ji didelė, ar maža, tačiau šis prietaisas – labai naudingas visada. Klausimas tik ar ji turi būti elektrinė, ar benzininė ir kokio galingumo.

Šiandien pakalbėkime apie elektrines žoliapjoves. Jos esminis skirtumas nuo benzininės yra tas, kad varikliukas varomas elektra, o ne benzinu. Privalumų turi kur kas daugiau, nei trūkumų, bet apie viską iš pradžių.

Elektrinių žoliapjovių privalumai

Elektrinės žoliapjovės pasižymi keliais akivaizdžiais privalumais:

 1. Neteršia gamtos, nes nėra deginamas joks kuras.
 2. Mažesnis triukšmo lygis.
 3. Lengvesnės ir patogesnės, nei benzininės.
 4. Paprastesnis valdymas.
 5. Mažesnė vibracija.
 6. Pigesnės.
 7. Ekonomiškesnės.

Dėl pastarojo privalumo reiktų pateikti konkrečius skaičiavimus. Sakykime, turite vidutinio galingumo benzininę žoliapjovę ir elektrinę. Prieš jūsų akis – 10 arų sklypas + visos patvorės. Tokį plotą nušienauti galima per 2-3 valandas. Vidutinės galios elektrinė žoliapjovė per valandą sunaudoja 2-2,5 kilovatvalandės. Taigi, išlaidos bus labai nedidelės – 2 x 0,129 € = 0,258 €. Tuo tarpu benzininei žoliapjovei prireiks 1-2 litrų benzino (neskaičiuojant kelių miligramų tepalo), o tai kainuos mažiausiai 1,18-2,36 €. Taip, išlaidos didesnės beveik 10 kartų.

Dar prie ekonomiškumo galima paminėti ir pačios žoliapjovės kainą. Vidutinio galingumo Stihl elektrinė žoliapjovė kainuoja 80 €. Tuo tarpu benzininė – 380 €. Papildomos išlaidos – apsauginis šalmas ir ausinės, galvutės tepalo tūbelė. Elektrinei žoliapjovei dar reikalingas bent 25 metrų ilgio ilgintuvas – papildomai kainuoja 30-60 eurų. Bet kuriuo atveju elektrinė yra pigesnė.

Elektrinių žoliapjovių trūkumai

Trūkumų nėra labai daug, tačiau reiktų paminėti bent keletą:

 1. Kilpinė rankena gali būti nelabai patogi dirbant ilgesnį laiką. Benzininės tuo tarpu turi specialius tvirtinimo diržus, kurie puikiai laiko žoliapjovę.
 2. Nėra galimybės uždėti dviašmenio ar keturašmenio peilio storesnei žolei ar krūmams pjauti.
 3. Reikia visada stebėti ilgintuvo laidą, kad jo nenukirstumėte.
 4. Pjauti galima tik ten, kur yra elektros energija. Atokesnėse vietose reikalingas generatorius.

Būtent pastarasis trūkumas turi daugiausiai įtakos sodininkų pasirinkimui. Jei sodyba nedidelė, priemiestyje, be to lengvai prieinama, tada elektrinė žoliapjovė ypač tinkama. Jei didesnė, vietovė nelygi – jos gali ir neužtekti.

Pasirinkimas – jūsų rankose. Svarbu, kad prietaisas būtų iš patikimo gamintojo, pavyzdžiui, Stihl.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *