Namo statyba: mieste ar provincijoje?

Autorius:

publikuota: ,

statybos teiseNuosavas namas savaime jau yra prabanga – privati erdvė, nuo pašalinių atskirta valda, savos taisyklės ir nei vieno, kuris galėtų paprieštarauti. Privačiame name gyvenantis asmuo turi visišką pasirinkimo laisvę, palyginus su bute gyvenančiu piliečiu. Pastarajam tenka nuolatos ginčytis su kaimynais dėl triukšmo, gyvūnų, parkavimosi vietos automobilių stovėjimo aikštelėje, šiukšlių konteinerių, elektros sąnaudų laiptinėje ir kitų erzinančių smulkmenų. Namo šeimininkas – visada sau šeimininkas.

Tačiau yra dviejų tipų žmonės, kurie renkasi statytis nuosavą namą: tie, kurie nori vietos atsipūsti ir pailsėti nuo miesto ritmo, ir tie, kuriems namas būtų pastovi gyvenamoji vieta. Žinoma, šiame straipsnyje orientuojamės į žmones, kurie nuolatos gyvena ir dirba didmiesčiuose, nes provincijoje gyvenantys dažniausiai ir taip turi nuosavus namus.

Namas kaime suteikia pastovią vietą poilsiui, o tai reiškia, kad daugiau niekada nebereikės sukti galvos, kur apsistoti, kai ateis atostogų metas. Šie namai, žinoma, būna daug mažesni ir smulkmeniškiau įrengti nei miesto namai, nes paprasčiausiai juose niekas negyvena didžiąją metų dalį. Čia iškyla įsilaužimų tikimybė. Beje, priklausomai nuo vietovės, kartais ne visada lengva gauti reikalingus leidimus namo statybai provincijoje: dėl artumo su gamta statybos teisė gali riboti kai kurių namų statybą, vengiant pakenkti vietinei florai ir faunai. Ši problema gali užvilkinti visą namo statybos procesą.

Žmonės, kurie renkasi statyti namus mieste, dažniausiai yra pilnai įleidę savo šaknis į gatvės asfaltą ir šaligatvių plyteles, o kaimo oras jiems sukelia alergines reakcijas. Tai didelės ir turtingos šeimos, kurioms reikia erdvės bei prabangos. Statybų įteisinimas mieste kartais gali būti ne ką lengvesnis, nei kaime – tenka atidžiai parengti statybų sąlygų sąvadą, atitinkantį visus teisės aktus, kuriuos reglamentuoja statybos teisė. Dažnai problemos kyla bandant atlikti viską savarankiškai – dokumentų paruošimas, projekto planavimas, parašų rinkimas, važinėjimas į savivaldybę… Tai gali užimti daug laiko ir pareikalauti nemažai žinių bei pastangų. Laimei, tam egzistuoja įmonės, kuriuos sutvarko viską nuo A iki Z.

Galiausiai viskas priklauso nuo to, kam jums reikalingas namas: poilsiui ar gyvenimui. Jei greitai pavargstate nuo užteršto oro ir nuolatos zvimbiančių mašinų, namas provincijoje būtų puikus sprendimas. Jei gyvenate miesto ritmu ir tai dievinate, tuomet jums tinka miesto namas. Statybos legalizavimas abiem atvejais gana panašus, tik skiriasi specifika, dėl ko jis gali būti sudėtingas ir sukelti problemų.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *