Dailylenčių dažymas – spalvingas natūralumas

Autorius:

publikuota: , ,

Lauko ar vidaus, horizontalios ar vertikalios, lenktos ar plokščios – dailylentės yra daugelio mėgiamas sienų apdailos pasirinkimas įrenginėjant naują būstą. Jos lengvos, patvarios ir jų apsuptyje visuomet jaučiamės esantys arčiau gamtos. Tačiau, kaip dažnai ir atsitinka, tas pats vaizdas gali greitai pabosti. Gera žinia ta, jog dailylentes galima dažyti ir lengvai pakeisti jų išvaizdą į ką nors nestandartiško ir įdomaus, kas teiks džiaugsmą akims kur kas ilgesnį laiką.

Įtraukti šiek tiek spalvos į tokią interjero detalę, kaip dailylentės, gali būti tikrai smagus ir žaismingas sprendimas. Dažytos dailylentės suteikia originalumo ir išskiria būstą iš kitų. Vidaus interjere toks žingsnis gali pagyvinti miegamojo arba vaikų kambarį ryškiomis arba, atvirkščiai, lengvomis pastelinėmis spalvomis, kartu išlaikant natūralumo jausmą. Lauko dailylentėms dažnai parenkamas rudas atspalvis, kuris retai sutinkamas natūralioje medienoje, arba tada, kai paprasčiausiai nėra įmanoma gauti tokios medienos dailylenčių, kokių norima. Spalvų gama, kurią galima parinkti medienai, ne ką siauresnė už tą, kuri naudojama dažyti, tarkim, sienoms, tad dailylenčių dažymas nėra apribotas spalvine prasme.

Visas dažymo procesas paprastai atliekamas pramoniniu būdu prieš integruojant dailylentes, t.y. apdirbant medį. Speciali technika darbą atlieka greitai ir kokybiškai. Po tokio apdirbimo medis ne tik nudažomas norima spalva, bet ir apsaugomas nuo įvairių gamtos poveikių, kaip drėgmė ir purvas. Dailylenčių dažymas ypatingas dar ir tuo, jog mediena padengiama specialiu apsauginiu sluoksiu – plėvele, kuri yra labai lengvai valoma, todėl palaikyti švarą tiek viduje, tiek namo išorėje tampa dar lengviau.

Dažytos dailylentės vis dar nėra labai populiarus reiškinys dėl vienintėlės priežasties: žmonės renkasi šį apdailos būdą dėl natūralumo – medis visuomet atneša šilumos ir jaukumo (daug daugiau, nei, tarkime, mūrinės sienos). Daugelis mano, jog nudažius dailylentes nebesimatys, jog tai natūralus medis. Tačiau iš tikrųjų yra atvirkščiai, ir dažų gamintojai numatė tokios problemos sprendimą. Dažai gaminami taip, kad nepaslėptų paties medžio natūralumo. Pramoniniu būdu apdirbtos dailylentės išlaiko medienos reljefą, todėl spalva neužgožia to, kas slepiasi po dažais.

Todėl jei svarstote, kaip įrengti sienas, neužmirškite, jog dailylentės nėra vienintėlis ir galutinis variantas – dailylenčių dažymas leidžia pasukti daug kūrybiškesniais vidaus bei lauko interjero dizaino keliais, neprarandant natūralios medienos jausmo.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *