Namo išplanavimas

Autorius:

publikuota:

Kiekvienas nuosavas, individualus ar kartotinis namas turi projektą. Namų išplanavimo projektas dažniausi yra vizualus nurodymas, kaip atrodys namas, dar net nepastatytas. Kaip atrodys langai, durys bei kur stovės tam tikri baldai ar daiktai. Trumpai sakant, tai yra elementarus statybos planas, instrukcija, pagal kurį statomas pats namas. Namų išplanavimo projektas turi ir medžiagų nurodymus, elektros instaliacijos išvedžiojimus bei visas vandentiekio schemas.

namo išplanavimas

Nuo ko priklausys projekto kaina, priklauso tik nuo pačio savininko, nes kuo daugiau darbo ir individualumo yra projekte, tuo jis yra brangesnis. Taip pat yra ir su namo dydžiu, nes projektuoti didelį, kelių aukštų namą yra tiesiog rizikinga bei reikalauja didelės architekto patirties. Įvairios konstrukcijos turi atlaikyti įvairias medžiagas, tam kad name būtų saugu gyventi. Jeigu namas ar koks kitas pastatas sugriūna, dėl visko kaltas būna statybos inžinierius bei projekto architektas, todėl reiktų apie tai labai gerai pagalvoti, renkantis namo projektą.

Tad bet koks namų išplanavimo projektas turi būti ruošiamas itin atsakingai. Bet koks menkai sudarytas apskaičiavimas, inžinerinis sprendimas ar negerai parinkta medžiaga, gali pasibaigti sienos, stogo griūtimi, bei skilusiomis sienomis, todėl rinkitės tik patyrusius architektus, kurie turi architekto stažą. Taip, visuomet vieno architekto negalima kaltinti, tai netgi būna statybos kompanijos padaryta žala, kai nesilaikoma projekto, tuomet nuostolius gali atlyginti arba architektas, arba statybos kompanija.

Bet išties namų išplanavimo projektas priklauso tik nuo pačio savininko. Jeigu jis yra pasiruošęs mokėti didelius pinigus už statybą bei namo išlaikymą, tuomet jam geriau rinktis didelį ir prabangų namą. O jeigu jis nori nedidelio, jaukaus, vieno aukšto namo, kad į jį tilptų visa šeima, tuomet jam reikalingas mažo namo projektas. Tačiau apie viską reikia pagalvoti ne vien iš architektūrinės pusės, bet ir komunalinės. Juk jūsų patogumas priklauso ir nuo inžinerinių sprendimų.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *