Medinė tvora jūsų sodybai

Autorius:

publikuota: ,

Kiekviena sodyba turi būti saugi. Dėl to ją reikia aptverti tvora. Nepakanka vien tik kelių stulpų ir žalio vielinio tinklo, todėl reikia ieškoti kur kas tvirtesnių alternatyvų. Medinė tvora yra kaip tik tokia alternatyva, kurią renkasi labai daug sodybų šeimininkų.

Medinės tvoros paprastai būna dviejų rūšių – horizontalios ir vertikalios.

Horizontali medinė tvora statoma paprastai. Įkasami tvirti stulpai. Kartais jų pagrindas sutvirtinamas betonu. Stulpai dažniausiai būna metaliniai (kampuočiai). Prie metalinio kampuočio tvirtinami mediniai tašai. Prie jų yra priveržiamos vienodo pločio lentos. Jos pritvirtinamos horizontaliai, todėl tokia tvora ir vadinama horizontalia. Tarp lentų paliekamas nedidelis tarpelis, kad lentoms sudrėkus ir išsiplėtus, jos nesiremtų viena į kitą ir nesuardytų visos konstrukcijos.

Lentos yra išpjaunamos iš įvairios medienos. Jos impregnuojamos, kad atlaikytų mūsų drėgno klimato staigmenas. Be to tokias tvoras rekomenduojama dažyti, nes dažai dar labiau apsaugo tvorą nuo puvimo, deformacijos ir blukimo.

Vertikali medinė tvora – retesnis vaizdas Lietuvoje, tačiau galima pamatyti ir tokių. Viskas daroma panašiai, tik tarp įkastų stulpų reikia pritvirtinti du horizontalius skersinius iš kampuočio, prie kurio ir tvirtinamos vertikalios tvoros lentos. Aišku, tarp jų irgi paliekami tarpai.

Tokios tvoros apsaugo tik nuo gyvūnų ir pašalinių žvilgsnių. Tiesa, jie nieko nemato tik iš toli. Per tvorų tarpus jie gali puikiai matyti, kas vyksta jūsų kieme, todėl kartais daroma ir kita gudrybė – statoma dviguba tvora iš vienos ir kitos pusės. Tokiu būdu tarpai tarp lentų lieka, tik vidinė dalie užeina tiesiai ant priekinės dalies tarpų. Tokiu būdu pašaliniai nieko nemato, be to tokia tvora geriau apsaugo nuo didelio vėjo. Tai aktualu, jei sodyba yra laukuose, kur gausu skersvėjų.

Kodėl medinė tvora? Kodėl ne metalinė ar mūrinė? Atsakymas į šį klausimą paprastas – kaina. Medinė tvora kainuoja kur kas pigiau, nei metalinė ar mūrinė. Be to, ją lengva prižiūrėti, bet kada galima pakeisti sugedusią lentą, neardant visos tvoros.

Medinės tvoros yra atėjusias iš gilios senovės. Tai natūralus būdas aptverti savo sodybą, todėl lietuviams šios rūšies tvoros yra itin priimtinos.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *