Laiptų gamyba: kada apie tai pradėti galvoti?

Autorius:

publikuota: , ,

Laiptų gamyba – vienas iš svarbiausių namų įrengimo etapų, kuriam atitinkamu statybų metu turi būti skirta pakankamai dėmesio. Pirmiausia, namo projekto rengimo metu šeimininkai jau turėtų būti numatę bent jau laiptų, kokius norėtų matyti pastatytame name, formą.

Skirtingų rūšių laiptų gamybai reikalinga skirtinga erdvė, tačiau net ir neturint laiptų vizijos, reikėtų palikti kiek įmanoma daugiau erdvės laiptams. Pavyzdžiui, jei laiptais reikia sujungti trijų metrų aukščio patalpą, tokių laiptų gamybai reikėtų palikti nemažesnį nei šešių kvadratinių metrų plotą. Erdvūs, patogūs ir saugūs laiptai, kurie vėliau bus įrengti paliktoje vietoje, garantuotai atpirks visus lūkesčius.

Viskam savas laikas

Siekiant nepatirti daug statybos išlaidų vienu metu, dažnai klaidingai manoma, kad gerų laiptų gamyba priklauso beveik paskutiniam etapui – namo interjero įrengimui. Iš esmės dalis tiesos čia yra, nes laiptai įrengiami dar neatlikus pilnos vidaus apdailos. Įrengus laiptus jau galima ir dažyti sienas, ir kloti grindų dangą, ir atlikti kitus apdailos darbus.

Jau parengus namo projektą ir pradėjus statybas imtis laiptų klausimo sprendimo gali būti kiek per vėlu, todėl kad gali tekti pasitenkinti tik tokiais laiptais, kuriuos įmanoma įrengti, o ne kokių šeimininkai norėtų. Beje, taip pat klaidinga manyti ir taip, kad įrengus vienokius ar kitokius laiptus, vėliau galbūt bus galima juos pakeisti kitais ar pan. Žinoma, tai padaryti įmanoma, tačiau labai sudėtinga.

Išmontavus esamus laiptus ir pradėjus kitų laiptų gamybą, neabejotinai nukentės vidaus apdaila, kurią teks taisyti arba atlikti iš naujo. Daug statybinių šiukšlių, statybinių įrenginių triukšmo – tai bus naujos laiptų gamybos palydovai. Žinoma, su viskuo susitaikyti ir prie visko prisitaikyti įmanoma, tačiau jei jau įmanoma, geriau užbėgti tokiems įvykiams už akių.

Sraigtinių laiptų gamyba

Ši laiptų rūšis yra viena kompaktiškiausių ir stilingai atrodančių interjere. Sraigtinių laiptų gamybos metu aplink ašį, jungiančią du namo aukštus, sukant įrengiamos pakopos. Nors ši laiptų rūšis ir neužima daug vietos bei pačiai patalpai palieka daugiau erdvės, lipti jais nėra labai patogu. Todėl jei namuose gyvena ar dažnai lankosi vyresni žmonės, lipimas sraigtiniais laiptais jiems gali sudaryti daug nepatogumų.

Sraigtinių laiptų gamybos metu viename apsukime paprastai įrengiama dvylika aštuoniolikos centimetrų aukščio pakopų.

Paskutinis laiptų gamybos etapas – turėklai

Norint laiptams suteikti įmantraus stiliaus vaizdą, visa tai galima išreikšti per turėklus. Tačiau vien gražių ir stilingų turėklų laiptams nepakanka. Pirmiausia, turėklai turi būti tvirti, saugūs ir patvarūs. O jei juos dar pavyksta padaryti ir gražius – tuomet tokie turėklai puošia ne tik laiptus, bet ir pačius namus.

Turėklus sudaro šoniniai stulpeliai, ant kurių tvirtinamas porankis. Pavyzdžiui, medinių laiptų gamybos atveju turėklų stulpeliai paprastai taip pat gaminami mediniai. Skirtingi medienos tekinimo raštai suteikia skirtingą vaizdą patiems laiptams. Dar vienas svarbus aspektas yra tas, kad turėklų paviršius turėtų būti gerai nušlifuotas. Brokas čia visiškai nepageidaujamas.

Laikui bėgant ir panorus pasikeitimų namų interjere, nesunkiai laiptų vaizdas gali būti modifikuotas būtent pakeitus turėklų stulpelius. Kadangi per laiką kiekviena medžiaga, taip pat ir mediena, dėvisi, keičiant turėklų stulpelius reikėtų pakeisti ir seną porankį nauju.

Profesionalią laiptų gamybą atlieka tik profesionalai

Kai kiekvienas specialistas, gerai išmanantis savo darbo sritį, kokybiškai atlieka jam pavestus darbus, laiptų gamybos rezultatas – laiptai visada būna aukščiausios kokybės. Įmonės ar individualaus laiptų gamybos meistro profesionalumą liudija atlikti darbai. Kuo daugiau atliktų kokybiškų darbų, tuo daugiau praktikos, įgūdžių ir profesionalumo.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *