Kuo LED šviestuvai yra pranašesni už įprastus?

Autorius:

publikuota:

led šviestuvai

Nors dažnai tenka girdėti apie tai, kad LED šviestuvai – tai tikra revoliucija apšvietimo ir energijos taupymo pasaulyje, retas kuris galėtų įvardinti visas naudas, kurias suteikia LED technologija. Kad priimti sprendimą, kokio tipo lemputes – LED ar įprastas – naudoti yra geriau, LEDlumina.lt specialistai išskiria 6 pagrindinius LED šviestuvų privalumus.

Ilgesnis veikimas. LED šviestuvai veikia kur kas ilgiau nei kaitrinės ar fluorescencinės lemputės. Nustatyta, kad šviesos diodai (puslaidininkiai prietaisai, kurie elektros srovę tiesiogiai paverčia šviesa) gali veikti ~100 000 valandų. Tad jeigu LED apšvietimas veiks kiekvieną dieną bent po 8 valandas, prireiks net 20 metų iki jo tarnavimo pabaigos. Tokie LED šviestuvai ir jų sistemos ypač naudingos biuruose ar komerciniuose pastatuose, kur reikalingas nuolatinis apšvietimas.

Taupomi energijos ištekliai. LED šviestuvai sunaudoja ~80–90% mažiau elektros energijos nei įprastos lemputės ir daugiau jos konvertuoja į šviesą. Tai leidžia sunaudoti ženkliai mažiau išteklių, o pagal paskutiniuosius skaičiavimus nustatyta, kad vis sparčiau besiplečiant LED šviestuvų pramonei, iki 2025 metų visame pasaulyje bus sutaupyta apie 60 % apšvietimui skirtos elektros energijos.

Draugiški aplinkai. LED šviestuvai savo sudėtyje neturi jokių toksiškų, aplinkai kenkiančių medžiagų, tokių kaip gyvsidabris ar švinas, o šviesos diodus galima perdirbti ir panaudoti dar kartą.

Patvarumas. LED lemputėse esančių šviesos diodų lustai padengti specialiais klijais, kurie saugo jas nuo neigiamo aplinkos poveikio, LED šviestuvai gali veikti ir -45 laipsnių šalčio ir +40 laipsnių karščio temperatūroje. Diodai taip pat neturi jokių judančių dalių ir stiklo, todėl šviestuvai ir jų lemputės yra patvarios bei atsparios smūgiams.

Įjungimas / išjungimas. LED šviestuvai puikiai tinka aplinkoje, kur šviesa yra dažnai įjungiama ir išjungiama. Dažnai atliekant šiuos veiksmus įprastos lemputės greičiau perdega, joms sunku kaipmat įkaisti. LED lemputės veikia tolygiai, nepaisant to, kaip dažnai yra įjungiamos / išjungiamos, o LED šviesa maksimalų ryškumą pasiekia vos per kelias sekundes.

Dizaino sprendimai. LED lemputės yra itin kompaktiškos ir gali būti įmontuojamos į skirtingų tipų šviestuvus, todėl iš jų galima išgauti ir nestandartinių, šiuolaikiško dizaino sprendimų.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *