Renkamės tapetus: spalvos ir raštai

Autorius:

publikuota: , ,

tapetai DubingiuoseTapetai ir įvairios klijuojamos sienų dangos – vis dar labai populiarus pasirinkimas dėl nedidelės kainos, nesudėtingo klijavimo ir ilgaamžiškumo. Tapetai PC „Dubingiai“ – viena populiariausių prekių. Tačiau bene sudėtingiausia užduotis – išsirinkti tinkamus tapetus. Tad pagal kokius kriterijus juos rinktis ir į ką atkreipti dėmesį?

Tapetų atspalvis ir raštai

Tikriausiai esate girdėję, kad šviesios spalvos optiškai didina, o tamsios – mažina. Tačiau su sienų danga viskas ne taip paprasta. Renkantis tapetus, reikia pagalvoti, kad optines iliuzijas kurs ir raštai. Tapetai paverčia patalpas jaukiomis ir maloniomis akims arba atvirkščiai – iš melsvai žalios (vadinamosios elektrinės) spalvos sienų apmušalais puošto kambario norisi greičiau pasprukti.

  • Jei kambarys mažas, rinkitės horizontaliais piešiniais margintus tapetus – šiuo atveju svarbiau optiškai padidinti patalpą.
  • Didelėms patalpoms tinka tiek ir labai ryškūs, tiek ir švelnesnių spalvų tapetai. Taip pat normalaus dydžio ir dideliems kambariams galima rinktis įvairiomis geometrinėmis figūromis, modernaus meno ir kt. piešiniais puoštus tapetus ir sienų dangas.
  • Mažoms patalpoms patartina rinktis tik šviesius tapetus, kurie nesukurs ankštos patalpos efekto.
  • Jei patalpa nedidelė, rinkitės smulkiais raštais ir piešiniais margintus tapetus.
  • Erdviose patalpose tinka stambesniais raštais dekoruoti tapetai. Jų spalvos turi derėti tarpusavyje.
  • Jei patalpoje lubos yra žemai, optiškai jai aukščio suteiks vertikaliais elementais (pavyzdžiui, vertikaliais dryžiais) marginti sienų tapetai.

Šviesus ar tamsus kambarys?

Natūralu, kad visų namuose esančių kambarių „akys“ – langai – atsiveria į skirtingas puses. Mažiausiai šviesos gauna šiaurės pusėje esantys kambariai, tad jiems labiau tiks šviesūs, šiltų tonų tapetai. Šviesius tapetus reikėtų rinktis ir tais atvejais, kai šviesai į kambarį patekti trukdo medžiai, vijokliai, kai patalpose dėl tam tikrų priežasčių dažnai būna užtrauktos ar dalinai užtrauktos užuolaidos ar roletai. Kambariuose, į kuriuos patenka daug pietinės saulutės, galima klijuoti ir šaltesnių atspalvių (žalsvos, melsvos ar violetinės) tapetus.

Tamsūs tapetai yra mažiau universalūs, tad juos patariama rinktis atsargiai, ypač nedidelėms patalpoms mažais langais. Vis populiarėja sprendimas patalpas klijuoti skirtingais tapetais, tad šiuo atveju galima rinktis net ir juodus tapetus. Visi tapetai Dubingiuose lengvai derinami tarpusavyje, tad skirtingais tapetais galite išklijuoti skirtingas kambario sienas. Dažniausiai pasirenkamas variantas 2 + 2, kai tokiais pačiais tapetais marginamos priešais esančios sienos. Galima ir, pavyzdžiui, sienų apačią klijuoti tamsesniais, o viršų – šviesesniais tapetais. Variantų yra pačių įvairiausių. Svarbiausia – būkite kūrybingi ir ieškokite netikėtų sprendimų!


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *