Katilinės įrengimas: kaip užsitikrinti saugumą?

Autorius:

publikuota: ,

katilinėKatilinės įrengimas prasideda nuo klausimo – kuo šildysime savo namus? Šiuo metu įrangų pasirinkimas tikrai labai platus, tad kiekvienas pagal savo poreikius bei galimybes gana nesunkiai galės atrasti konkrečiai jam labiausiai tinkamą variantą. Saugios katilinės įrengimas namuose turėtų būti įgyvendinamas su profesionalais, kurie išmano smulkmenas ir turi reikalingą įrangą. Iškilus problemoms kūrenimo eigoje taip pat rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie jas išspręstų. Visgi, kai kurie žmonės labai taupo ir galvoja, kad tiek katilinės įrengimas, tiek priežiūra tikrai galima be specialistų įsikišimo.

Katilas – viena, maža katilinės dalis. Visa šildymo sistema susideda iš daugelio komponentų, kurie tarpusavyje sąveikaudami padeda užsitikrinti šiltus, malonius ir jaukius namus.

Katilų tipai

Katilai pirmiausia gali būti skiriami į tuos, kurie pritaikyti buitinėms reikmėms ir į tokius, kurie skirti pramonei. Šįkart mes kalbame apie buitinėms reikmėms skirtus katilus, kadangi daugelis žmonių ne investuoja į profesionalo konsultacijas ir tikisi, kad pavyks jas atrasti paprasčiausiai internete.

Katilinės, pagal savo išsidėstymą bei padėtį, smulkiau gali būti skiriamos į:

  • Atskirai stovinčias.
  • Tokias, kurios yra pastatytos greta kokių nors kitų statinių (sujungtos).
  • Jos gali būti įkomponuotos į kitus statinius, į jų vidų (pavyzdžiui rūsyje).

Projektuojant katilines visada naudinga pasitarti su profesionalais, kadangi svarbiausia yra užtikrinti saugumą. Dažniausiai pati katilinė jau gali nurodyti – kokio tipo įrenginys Jums reikalingas ir tuo pačiu – kaip turėtų atrodyti pati katilinė. Šiuo atveju rekomenduojame susikoncentruoti ir ties tokiomis smulkmenomis, kaip patogumas. Žiemos metu teks kūrenti ištisą laiką, tad pagalvokite, ar Jums bus patogu.

Katilinės projektavimas

Priklausomai nuo Jūsų pasirenkamo namų apšildymo būdo – reikia susikoncentruoti ir ties katilinės projektavimu. Ieškant konkretumo naudinga įvertinti žemiau mūsų išskirtus kriterijus:

  • Būtinai reikia įvertinti gyvenamo namo sienų storių ir net pačių sienų tipą.
  • Taip pats atsižvelgti į namo plotą bei lubų aukštį (įvertinama, kad surasta namų šildymo sistema patenkintų poreikius).
  • Taip pat į langų ir durų kiekį pro kuriuos dažniausiai šiluma ir „pabėga“ į lauką.
  • Reikia įvertinti net ir žmonių kiekį, kuris dažniausiai būna namuose.
  • Jeigu norite šildomų grindų – tokiu atveju perskaičiuoti – kokį tiksliai plotą planuojate šildyti.

Saugios katilinės įrengimas namuose gali būti įgyvendinamas tuo pat metu, kai name yra žmonės. Visgi, jeigu norite, kad darbai vyktų greičiau ir paprasčiau – geriausia, kad visi gyventojai kur nors išvyktų.

Katilinės ir katilo priežiūra

Siekiant saugumo – reikia skirti dėmesio ir pačiai katilinės priežiūrai, o svarbiausia – pasirinktam katilui. Nebūtina kaip nors išskirtinai reguliariai tikrinti. Paprasčiausiai, jeigu pastebėjote kokias nors smulkmenas, kurios Jums atrodo įtartinos – tokiu atveju ir skubiai reaguokite: bandykite suprasti pats kas įvyko arba paprasčiausiai kreipkitės į savo srities profesionalus, kurie pasiruošę Jums padėti išspręsti net ir pačias didžiausias problemas. Nepamirškite, kad labai svarbu reguliariai valyti kaminą, kadangi dėl suodžių jis gali užsidegti.

Žemos šalčiai Jums nebus baisūs, jeigu pasirinksite labiausiai Jums tinkamą šildymo sistemą ir ją prižiūrėsite nuo gedimų, kurie gali ištikti kiekvieną. Nors mes vis dar rekomenduotume bendradarbiauti su specialistais, tačiau jeigu esate pasiruošęs darbus atlikti pats – pirmyn.

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *