Kas yra linoleumas ir kaip jį prižiūrėti?

Autorius:

publikuota:

linoleumas 

Linoleumas – tai viena dažniausiai naudojamų grindų dangų interjere. Žmonės jį pamėgo dėl puikaus kainos ir kokybės santykio, spalvų ir raštų įvairovės bei fakto, kad skirtingai nei kitos grindų dangos, linoleumas yra gaminamas iš natūralių medžiagų. Pasirinkus kokybišką linoleumą su stilingais raštais, grindys atrodo itin prabangiai, o šią medžiagą galima tiesti net ir drėgnose patalpose. Be to, subraižius ar kaip nors kitaip sugadinus linoleumą, jį galėsite pakeisti nauju ir nepatirsite tokios žalos, kokią sudarytų pažeistos parketlentės ar natūralaus medžio grindys. Tad jei domitės linoleumo panaudojimu savo namų ar kitų patalpų interjere, pateikiame keletą faktų apie linoleumus ir jų priežiūrą.

Linoleumas – kas tai?

Paprastai linoleumas yra gaminamas iš natūralių medžiagų, tokių kaip linų sėmenų aliejus, sakai, medienos miltai, kalkakmenis ir pan. Tokia grindų danga – itin kokybiška, patvari ir, svarbiausia – ekologiška bei higieniška. Kadangi gaminant linoleumą nedaromas joks žalingas poveikis aplinkai, ši danga tiks gamtos mylėtojų ir saugotojų namuose, viešose įstaigose, kur svarbūs ir higieniniai rodikliai. Mat linoleumas yra atsparus chemikalams, cigarečių nuorūkoms ar sunkių baldų sukeliamiems suraižymams.

Norint patalpoje iškloti linoleumą, visų pirma reikia pabaigti visus statybos ir remonto darbus, o grindys, ant kurių klojama danga, privalo būti visiškai sausos. Jei prieš tai linoleumas buvo laikomas šaltyje, turite leisti jam pabūti kambario temperatūroje ir „sušilti“. Tai gali užtrukti keletą dienų. Jei linoleumas klojamas juostomis, tai reikia daryti statmenai lauko sienai. Tokiu būdu išklotą medžiagą taip pat rekomenduojama palikti keletui dienų, kad ji galutinai išsilygintų.

Linoleumo priežiūra

Kadangi linoleumas yra ganėtinai atsparus nusidėvėjimui, chemikalams ir mechaninėms apkrovoms bei nesugeria drėgmės ir nešvarumų, šios dangos priežiūra nesukelia didelio vargo. Visgi yra keletas patarimų, kurie padės jį išlaikyti kuo geresnės būklės.

Rekomenduojama linoleumą kasdien nuvalyti paprasta grindų šluoste. Tam pakanka naudoti tiesiog vandenį. Svarbu įsidėmėti, kad valant linoleumą šluostė turėtų būti ne permirkusi ar šlapia, o gerai išgręžta ir vos drėgna. Pastebėjus, jog pasikeitė dangos atspalvis, vertėtų grindis išplauti specialiomis priemonėmis ir naujai išvaškuoti paviršių.

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *