Kaip apsaugoti balkoną nuo žalingų aplinkos veiksnių?

Autorius:

publikuota: , ,

Balkonas  – svarbi kiekvieno namo ar buto dalis, jis ne tik praplečia būsto erdvę, bet ir yra puiki vieta maloniai praleisti laiką saulėtą dienos popietę ar susidėti rečiau buityje naudojamus daiktus. Būtent todėl daugelis žmonių šiuo metu balkonus stiklina, kad apsisaugotų nuo darganos, vėjo bei kitų nemalonių oro staigmenų. Balkonų stiklinimas – individualus pasirinkimas, kurį dažniausiai nulemia fantazija ir finansinės galimybės.

Šiuo metu labai populiari yra rėminė aliuminė arba berėmė balkonų stiklinimo sistema. Kyla, kausimas, kurią pasirinkti, kuri sistema geriau atitiks jūsų lūkesčius ir pateisintų išleistus pinigus? Pabandykime pasiaiškinti.

Taigi, pirmiausia aptarkime abiejų sistemų konstrukcijas. Berėmę balkonų stiklinimo sistemą sudaro grūdinto stiklo stumdomi elementai bendrame aliuminio rėmė. Kodėl aliuminis? Aliumininiai profiliai yra beveik 7 kartus tvirtesni už medinius, 2-3 kartus – už plastikinius. Eksploatacijos eigoje jų nereikia dažyti ir jaudintis, kad ilgainiui jie pradės rudyti, kadangi aliuminio profiliai yra padengti specialia medžiaga, kuri šį metalą apsaugo nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Stiklinimui paprastai yra naudojamas 6-8 mm grūdintas stiklas, kurį galima sudaužyti tik „iš širdies“ pamojavus platuku.

Berėmis balkonų stiklinimas daugelį žavi savo estetine išvaizda: ji atrodo lengva, praktiškai nesimato vertikalių juostų, ji geriau praleidžia šviesą, saugo namus nuo dulkių, lietaus ar vėjo. Be to, šios sistemos valymas labai paprastais, kadangi nereikia sukti galvos, kokiu būdu pasiekti tolimiausius stiklo kampelius. Kita vertus, reikia pripažinti, kad tikrai ne visi, kuriems teko susidurti su berėmiu balkonų stiklinimu, yra besąlygiškai patenkinti šia berėme stiklinimo sistema. Didžiausias šios sistemos trūkumas – berėmis stiklinimas iš principo yra atitvaros konstrukcija. Paprasčiau kalbant, šia sistema įstiklinus balkoną, nebelieka papildomos, užrakinamos patalpos, kuri saugo namus nuo nepageidaujamų svečių. Kitas trūkumas – pilnas skaidrumas. Tai reiškia, kad viskas, kas yra jūsų arba, kaip jame leidžiamas laikas, aplinkiniams bus matoma lyg ant delno. Visgi, šie trūkumai gana lengvai išsprendžiami jei berėme balkono stiklinimo sistema yra konstruojama ant nepermatomos apatinės dalies.

Tiesa, svarbu paminėti ir dar vieną kriterijų šių balkonų nenaudai: prie stiklo neįmanoma pritvirtinti tinklelio nuo odų ar kitų vabzdžių, todėl, jei namas yra atokiau nuo mieste, arčiau miškų, reiktų susitaikyti su mintimi, kad vasaros metu balkonas turės būti uždarytas arba teks „mėgautis“ kraujo mėgstančių skraidūnų kompanija.  Ir visgi, jei būstas yra mieste, berėmis balkonų stiklinimas yra  puikus pasirinkimas tiems, kurie nori patogios ir elegantiškos stumdomos atitvaros, saugančios nuo oro permainų ar paukštelių pomėgio sukti lizdus balkonų kampuose.

Tuo tarpu, balkonų stiklinimas rėminėmis sistemos užtikrina gana aukštą hermetiškumą, kuris yra reikalingas, norint užtikrinti temperatūros išlaikymui. Kita vertus, nereiktų baimintis, kad per tokią sistemą necirkuliuoja oras ir namuose gali atsirasti per daug drėgmės ar pelėsis. Rėminės balkonų stiklinimo konstrukcijos yra sukurtos taip, kad oras ventiliuotųsi ir langai nerasotų. Praktiko rado, kad toks balkonų stiklinimas leidžia išlaikyti aukštesnę temperatūrą balkone šaltuoju metų laiku, o tuo pačiu ir namuose.

Šios sistemos gali būti dvejopos: varstomos arba stumdomos. Pastaroji yra pranašesnė visais atžvilgiais, todėl, kad varčia neužima vidinės balkono pusės, o išimti judančias dalis nėra sudėtinga. Tad valant balkono stiklus, jas galiam išimti ir ramiai išvalyti, nerizikuojant savo saugumu.

Kalbant apie saugumą, rėminę balkonų stiklinimo sistemą galima užrakinti, beje, jei norisi visapusiškai apsaugoti namus nuo įsilaužimų, specialistai rekomenduoja rinktis ir rakinamus langus. Pavyzdžiui, plastikiniai langai Vilniuje ar kituose miestuose siūlo gana platų rakinamų langų, užraktų bei kainų pasirinkimą, kurie leis nesirūpinti namų saugumu, kai jūsų nėra.

Taigi, kokią balkonų stiklinimo sistemą pasirinkti? Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti sudėtinga. Viskas priklauso nuo vietos, kurioje yra namas ar butas, nuo norų ir finansinių galimybių. Visgi, gamintojai siūlo gana draugiškas kainas piniginei, todėl kiekvienas ras optimaliausią variantą.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *