Ką reikia žinoti norint įdarbinti statybininkus iš Ukrainos?

Autorius:

publikuota:

Kiekvienais metais girdime statistiką, kad išaugo poreikis kvalifikuotų darbuotojų darbo rinkoje. Ypač statybų ir logistikos sektoriuje trūksta žmonių, kurie norėtų dirbti Lietuvoje. Dėl to, tenka reikalingo personalo ieškotis kaimyninėse šalyse ir užsienyje. Jau ne vienus metus į Lietuvą atvažiuoja dirbti įvairių sričių specialistai iš Ukrainos. Jie jau spėjo pelnyti gerą vardą ir reputaciją, kaip patikimi darbuotojai, atsakingai atliekantys pavestas užduotis.

Įmonės, kurio įdarbina darbuotojus iš Ukrainos gali tikėtis ir valstybinės paramos verslui ar subsidijų, nes Lietuva ir Ukraina yra pasirašiusi tarptautinio bendradarbiavimo sutartį, kuria remiantis yra lengvatinėmis sąlygomis Lietuvoje įdarbinami Ukrainos piliečiai, taip pat suteikiami reikalingi leidimai legaliai gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje. Ne išimtis ir statybininkai iš Ukrainos.

Norint įdarbinti būsimus darbuotojus iš Ukrainos, galima kreiptis į tarpininkus, kurie sutvarkys visus reikalingus dokumentus ir pasirūpins visais reikalingais darbo dokumentais. Taip galėsite būti ramūs ir užtikrinti, kad jūsų darbuotojai įsipareigos atsakingai dirbti jūsų kompanijoje. Iš savo pusės turite garantuoti ne tik tinkamas darbo sąlygas, bet ir parengti darbo sutartį, kur būtų aiškiai nurodytas darbo užmokestis, kokiais periodais jis bus mokamas ir už kokius darbus yra skaičiuojamos papildomos premijos. Taip pat būtina aptarti ir abiejų šalių atsakomybes bei įsipareigojimus, laiku įvykdyti numatytus darbus, laikantis nustatytų terminų. Numatomos ir nuobaudos ar teisinė atsakomybė pažeidus sutarties sąlygas ar darbo tvarką. Be to, labai svarbu, kad darbuotojai turėtų gyvybės ir sveikatos draudimus bei legalias pajamas, įrodančius dokumentus, kitu atveju gali kilti problemų, siekiant gauti leidimus gyventi ir dirbti užsienio šalyje. Reiktų paminėti ir tą faktą, kad visi darbuotojai, atvykę iš užsienio privalo laikytis mūsų šalies įstatymų ir juos gerbti.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *