Vandens tyrimai: kokius daryti ir kaip dažnai

Autorius:

publikuota: ,

Vandens kokybė yra labai svarbu mūsų sveikatai. Todėl labai svarbu reguliariai atlikti vandens tyrimus. Jie reikalingi ne tik gyvenant individualiuose namuose, bet ir daugiabučiuose. Taip pat ir pramonėje.

Kokie tyrimai gali būti?

Vandens tyrimai atliekami tuomet, kai reikia išsiaiškinti vandens kokybę. Vanduo labai dažnai pats savaime nėra švarus. Jis gali būti su priemaišomis, įvairiais nitratais, kitomis medžiagomis. Priklausomai nuo to, kokios yra priemaišos, keičiasi vandens skonis ir  kokybė. Todėl vandens tyrimas  reikalingi ne tik statant namą. Daugelį jų reikėtų atlikti reguliariai, jeigu norite būti tikri, kad geriate kokybišką vandenį.

Pavyzdžiui, individualiuose namuose gyvenantys žmonės, kurie vartoja vandenį iš šulinio, vandens tyrimus, kurie parodytų vandens kokybė ir jame esančių medžiagų kiekius, turėtų užsisakyti bent kartą į pusmetį. Kadangi vanduo yra nuolat judantis ir jo kokybė gali keistis.  Net jeigu padarėte tyrimą prieš metus ir vanduo buvo tinkamai, dar nereiškia, kad jis toks yra ir šiandien.

Daugiabučiuose gyvenantys žmonės taip pat kartais užsisako vandens turimus. Tačiau jiems tyrimu nereikia rūpintis paties,. Naudinga žinoti, kad žmonės, kuriems vanduo yra tiekiamas centralizuotai, gali sužinoti apie savo vandens kokybę iš vandens tiekėjo. Jis reguliariai atlieka vandens tyrimus.

O štai individualių namų savininkai, kurie naudoja vandenį iš gręžinio, turi žinoti, kad  pirmiausia vandens tyrimai turi būti atliekami įrengiant gręžinį. Vėliau, kilus įtarimams, jog vandens kokybė galėjo pasikeisti, rekomenduojama pakartoti tyrimus ir patikrinti, ar nepasikeitė vandenyje esančių medžiagų kiekiai.

Kaip užtikrinti vandens kokybę?

Žinoma, jog geriausias sprendimas – vandens filtras. Lietuvoje profesionalūs vandens filtrų pardavėjai siūlo platų filtrų pasirinkimą ir gali ne tik atlikti tyrimus, bet ir suteikti kokybiškas konsultacijas. Dažniausiai prieš atliekant vandens tyrimus, reikėtų pabendrauti su specialistais, nes kiekvienas atvejis yra individualus. Atlikus vandens tyrimus, galima pasirinkti Jums reikalingą vandens filtrą.

Geriausia, jeigu ir tyrimus, ir filtro montavimą bei priežiūrą atliktų tapati įmonė. Tai yra kokybiškų paslaugų garantas. Galite tikėtis profesionalios pagalbos, bet ir darbų garantijos. Lietuvoje tokias paslaugas teikia  www.ltaqua.lt. Tai visos reikalingos su vandens kokybe susijusios paslaugos vienoje vietoje. Čia klientams siūlomi ne tik vandens tyrimai, bet ir įvairūs filtrai. Svarbiausia, kad visuomet turėsite galimybę konsultuotis su šios srities profesionalais. Be to, jie pasirūpins visa reikalinga filtrų priežiūra. Tai labai svarbu ne tik rūpinantis vandens kokybe savo namuose, bet ir kai reikalinga profesionali ir ilgalaikė vandens kokybės priežiūra pramonėje.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *