Kodėl verta namus kūrenti kietu kuru?

Autorius:

publikuota:

Apžvelgiant namų šildymo sistemas ir šildymo katilų bei kitų įrenginių populiarumą, tarp šių galima išskirti ir šildymą kietu kuru. Iš tiesų galima drąsiai teigti, kad tai bene vienas pigiausių šildymo būdų, nors ir nėra labai patogus komforto prasme. Šis šildymo būdas dar vis populiariausias senesnės statybos namuose, tiesa, naujos statybos būstams, kaip pagrindinis, pasirenkamas jau ženkliai rečiau.

Kieto kuro šildymo įrenginių yra skirtingų tipų, vieni skirti kūrenti malkomis, kiti granulėmis ar briketais. Iš tiesų kai kurie šiuolaikiniai kieto kuro katilai leidžia net keletui dienų užmiršti jų pakrovimą. Kai kuriuos iš jų pakanka pakrauti kartą per dvi ar net tris paras. O pasirinkus granulinį katilą su automatiniu degikliu bei granulių dozatoriumi, tereikia tik pačią talpą papildyti granulėmis. Tokie kieto kuro katilai gali būti kurį laiką ramiai paliekami be priežiūros, tuo jie ir skiriasi nuo seniai naudotų katilų.

Kieto kuro katilinės įrengimas taip pat yra vienas iš pigesnių, lyginant su šiuo metu taip populiarėjančiais šilumos siurbliais. Todėl dažniau pasirenkamas ekonomiškesnio ar konservatyvesnio varianto ieškančių namų savininkų.  Kaip žinia, tiek dujiniai katilai, tiek šilumos siurbliai veikia elektros energijos pagalba. Todėl yra ir tokia žmonių grupė, kurie tuo pačiu nenori, kad jų namų šildymo įrenginys būti priklausomas nuo elektros tiekimo.

Taigi, sakyti, kad šildymas kietu kuru visiškai eina užmarštin, tikrai negalima. Ypatingai kalbant apie židinius ir įvairias krosneles https://www.zidiniaipigiau.lt/krosneles. Šie šilumos šaltiniai tikriausiai niekuomet neapleis savo pozicijų. Tai – ne tik pigi alternatyva brangiems šildymo būdams, labiausiai pasiteisinanti nedideliems namams ar sodyboms. Bet tai taip pat puiki priemonė, vertinantiems jaukumą ir mėgstantiems natūralią ugnį savo namų svetainėje.  


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *