Grindų šiltinimas – viskas ką būtina žinoti

Autorius:

publikuota: ,

šildomos grindys
Kiekvienas nuosavo namo ar buto gyventojas nori užtikrinti kuo jaukesnį ir taupesnį namų mikroklimatą. Visada daugiausiai dėmesio susilaukdavo tinkamas sienų bei stogo šiltinimas, tačiau vis daugiau namų šeimininkų pastebi spragas savo namų šilumos izoliacijoje ir puola šiltinti namų grindis. Grindų šiltinimas atneša namams daugiau komforto, jaukumo ir svarbiausia – padeda sutaupyti. Apšiltinimas ne visada reikalauja meistrų pagalbos. Šiuos darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tačiau ką reikia žinoti, norint tinkamai apšiltinti namų grindis?

Darbo planas yra labai svarbi gero apšiltinimo dalis – tai tikslus darbų planas. Pirmiausia gerai pagalvokite, kur norėsite įrengti termoreguliatorių. Išgręžus sienoje skylę link grindų sukurkite pakankamai vietos davikliui bei vamzdeliais. Grindys turi būti visiškai švarios ir lygios. Tai yra nepaprastai svarbu, nes jei jūsų paviršius yra nelygus, jį teks užpilti išlyginama, cementine danga. Būtinai atsiminkite, pasižymėkite, kuriose vietose grindys nebus apšiltintos bei pasižymėkite keletą centimetrų atstumą nuo sienų. Termoizoliacine medžiagą reikia atidžiai iškloti tarp kabelio bei grindų. Ji yra išdėstomą arba per visą plotą, arba aplink perimetrą, pagal sienų apačią. Drėgmė – labai didelis namų priešas, dar labiau pažeidžiantis grindis nei sienas ir stogą. Per didelis kiekis drėgmės gali rimtai pažeisti namo konstrukciją ir patvarumą, todėl kad apsisaugoti nuo drėgmės, ant izoliuojamą  sluoksnį reikia hidroizoliuoti naudojant difuzinę plėvelę ar kitą hidroizoliacinę medžiagą.

Namo ar buto grindų šiltinimui dažniausiai naudojama akmens vata arba polistireninis putplastis. Jei grindis paveikia šaltas oras iš išorės. Siekiant tinkamai apšiltinti butą, putplastis ne tik pagerina šilumines pastato savybes, bet įmontavus garsą izoliuojančias plokštes apsaugo būstą nuo triukšmo, kas labai aktualu šiltinant buto grindis. Polistireninis putplastis gali būti klojamas tik ant gerai paruošto pagrindo, o nuo grunto viršaus esantis organinis sluoksnis turi būti išvalytas. Šiuos darbus patartina atlikti šiltesnėmis oro sąlygomis, kad klojamajame pagrinde nebūtų daug drėgmės, sniego ar ledo.

Grindų ant grunto bei tarpaukštinių perdangų šiltinimui puikiai tinka „Rockwool“ mineralinė akmens vata. Grindų šiltinimas akmens vata turi būti atliktas ant sąlyginai lygaus ir sauso pagrindo. Akmens vatos plokštės puikiai prisitaikys ir užpildys paviršiaus nelygumus. Tarpinės iš akmens vatos padeda izoliuoti per aplinkines pastato konstrukcijas sklindantį garsą. Tai labai naudinga buto gyventojams, norintiems apsisaugoti nuo aplinkos triukšmo ir įsitikinti, jog triukšmas patalpoje netrukdo kitiems gyventojams. Akmens vatos plokštės sudedamos taip, kad jos būtų suklotos labai glaudžiai, o ilgosios kraštinės nesutampa. Hidroizoliaciją užklojama ant viso paviršiaus, prie kraštų užleidus ant apvadų. Patiesus hidroizoliacinį sluoksnį galite užpilti išlyginamąjį, bent 40 milimetrų storio sluoksnį ir galiausiai įrengti grindų dangą. Šitaip Rockwool mineralinė akmens vata užtikrina puikią šilumos bei garso izoliaciją. Apsilankę interneto svetainėje Rockwool.lt sužinosite daugiau apie akmens vatą bei jos savybes.

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *