Statybinių atliekų išvežimas: būtina statybų proceso dalis

Autorius:

publikuota:

gruzo išvezimas

Atliekant įvairius statybų darbus, visi žino, kad reikia pasirūpinti įvairiomis licencijomis bei leidimais. Statybinių medžiagų ar „grūzo“ išvežimas – dažnai tampa pamiršta statybų dalimi. Tačiau planuojant statybas, ne ką mažiau svarbu ar net būtina apgalvoti šiukšlių išvežimo klausimą.

Nors kai kurie gali pagalvoti, kad tai visai nesudėtinga užduotis ir prireikus labai lengvai bus galima ją išspręsti – klystate. Turėtumėte apgalvoti, kad statybinių atliekų išvežimas kainuos ne tik laiko bet ir papildomus finansinius išteklius, o keletas neapdairių ar netinkamų sprendimų gali atsipirkti net baudomis.

Kai kurie susidūrę su šiuo klausimu, kaip paprasčiausią sprendimą matytų nuvežti statybines atliekas ar „grūzą“ į miškų gilumą ir ten jas palikti. Tačiau sankcijos už tokį veiksmą grėstų labai nemalonios ir tektų mokėti kur kas daugiau nei tik už atliekų išvežimą. Svarbu žinoti, kad bauda už neteisėta statybinių atliekų išvežimą gali siekti net kelis tūkstančius eurų.

Jeigu statybinius darbus namų šeimininkai atlieka savarankiškai, greičiausiai jie nebus labai patyrę šiuo klausimu. Daugelis galvoja, kad atliekų nebus labai daug, tad jas  labai lengvai bus galima supakuoti į šiukšlių maišus ir nugabenti prie greta esančio konteinerio. Jeigu taip galvojate taip pat klystate. Dažniausiai jų būna labai daug ir toks klaidingas manymas priveda prie to, kad šiukšlių kalnai dar ilgą laiką pūpso prie namo. Todėl, ką reikėtų daryti?

Vienas iš paprasčiausių ir saugiausių būdų – kreiptis į specializuotą įmonę, kuri ir atlieka tokius darbus. Tokių įmonių apstu, o viena sparčiai besivystančių tokių įmonių Ekonova.lt.

Įmonė pasirūpins, kad jūsų statybinės atliekos ar „gruntas“ būtų saugiai ir neteršiant gamtos išvežamas. Perduokite šią užduotį įmonei užsiimančiai šiukšlių išvežimu ir jums daugiau nereikės nerimauti dėl šiukšlių panaikinimo. Susisiekite su įmonėje dirbančiais darbuotojais ir greitai bei efektyviai bus atvežamas specialus konteineris, kuris bus išvežamas konteineriui prisipildžius.

Svarbiausia ir tai, kur įmonė tas šiukšles veža. Specializuotos statybinių atliekų išvežimo įmonės, atliekas veža į specialias statybinių atliekų vietas, kuriose atliekos dar kartą perrūšiuojamos. Tokios vietos turi galingas mašinas, kuriomis atliekos yra sutraiškomos.

Toks atliekų naikino būdas laikomas labai svarbiu ir naudingu. Specialiose aikštelėse atvežamos statybinės atliekos yra perdirbamos, o gautas „gruntas“ panaudojamas kitiems statybiniams darbams dar ir dar kartą. Tad pasirūpindami teisingu atliekų išvežimu, rūpinatės ne tik savimi, bet ir jus supančia aplinka.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *