Cinkuota skarda: plieninių stogų privalumai ir trūkumai

Autorius:

publikuota: ,

Apie plieninių stogų privalumus buvo kalbėta jau ankstyvųjų viduramžių laikais. Tiesa, žvilgančia ir tvirta danga galėjo džiaugtis ne kiekvienas – plienas buvo išskirtinė turtingųjų privilegija. XIX amžiuje atsirado cinkuota skarda ir sukėlė perversmą visoje plieninių stogų rinkoje – išsiplėtė stogų formų ir spalvų pasiūla, plienas buvo pradėtas derinti su kitomis medžiagomis.

Šiandien cinkuota skarda yra plačiai naudojama įvairiuose statybos objektuose ir yra vertinama dėl išskirtinės savo kokybės, ilgaamžiškumo bei patvarumo. Vienas svarbiausių plieninių stogo dangų privalumų yra jų lengvumas ir nesudėtingas montavimas. Be to, skardiniai stogai leidžia įgyvendinti originaliausias idėjas ir novatoriškiausius statybos projektus. Plieno padengimas cinku užtikrina efektyvią apsaugą nuo korozijos, todėl cinkuota skarda garantuoja estetiškumą. Šiuo metu cinkuotas plienas naudojamas ne tik stogo dengimui, bet ir karkasams, lietvamzdžiams, šildymo ir ventiliacijos sistemoms.

Kodėl plieninė danga?

Plieninė stogo danga – populiariausia stogo danga Lietuvoje, vertinama dėl savo patvarumo, ilgaamžiškumo ir estetinių savybių: ši danga išsiskiria spalvų ir formų gausa, unikalaus padengimo galimybėmis. Negalima pamiršti ir aplinkosaugos reikalavimų – plienas yra lengvai perdirbama medžiaga, t. y. net ir kelis kartus perdirbtas plienas išsaugo visas vertingąsias savo savybes. Tiesa, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – paprastai plieninės stogo dangos komponentų perdirbimas ir jų transportavimas reikalauja papildomų išlaidų ir daug energijos.

Plieninė danga nesunkiai pritaikoma tiek mažesnių, tiek didesnių namų konstrukcijoms, o dizaino galimybės atitiks net ir išrankiausio kliento poreikius. Be to, plieninė danga nereikalauja intensyvios priežiūros ir gali tarnauti daugiau nei 100 metų.

Privalumai

Plieninė stogo danga užtikrina pageidaujamą estetinį vaizdą (cinkuota skarda apsaugota nuo korozijos), be to, jos montavimas nereikalauja itin didelių išlaidų. Iš tiesų plieno danga yra vienas ekonomiškiausių sprendimų taupančiai šeimai. Dar vienas privalumas – plieninės stogo dangos lengvumas – plienas neapsunkina namo konstrukcijos, yra lengvai kilnojamas ir nereikalauja papildomos darbo įrangos. Plieninėms stogo dangoms suteikiama ilgalaikė garantija, siekianti net 5 dešimtmečius.

Plieninio stogo dangos vertinamos dėl savo universalumo – jos gali būti pritaikytos tiek pajūriui, tiek miškui, tiek didmiesčiui, t. y. ši stogo danga atitiks skirtingų aplinkų sąlygas. Plienas atsparus ugniai, krituliams, sniegui ir vėjui. Vertinant plieninės dangos privalumus, būtina paminėti ir energijos efektyvumą – plieninė stogo danga, atspindinti didelę dalį Saulės šilumos, gali sutaupyti net 30 proc. oro kondicionieriaus išlaidų.

Trūkumai

Vienas didžiausių plieninių stogų trūkumų – itin didelės sąnaudos, kurios patiriamos dengiant netaisyklingų formų stogus. Be to, ši danga barška, todėl yra būtina papildoma garso izoliacija. Nekokybiškai sumontuota danga gali rūdyti, todėl, siekiantiems aukščiausių rezultatų, stogo dengimo darbus rekomenduojama patikėti profesionalams. Tiesa, nepageidaujamą triukšmą gali sukelti ir temperatūros skirtumų nulemtas oro judėjimas, tačiau minėtasis reiškinys nėra dažnas.

Naudojant plieninės stogo dangas, būtina imtis atsargumo priemonių, užtikrinančių tarpusavyje nesuderinamų medžiagų naudojimą, kadangi priešiški metalai gali sukelti staigias korozijas. Be to, būtina imtis visų atsargos priemonių, tiesiogiai susijusių su šiluma, jos judėjimu ir plėtra.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *