Virtuvės interjero idėjos

Autorius:

publikuota: ,

stalviršiaiVirtuvės interjero tendencijos keičiasi kiekvienais metais – vartotojams siūlomi estetiškai patrauklesni, funkcionalesni ir patogiau naudojami baldai bei spalvingi dekoro elementai. Šiemet virtuvės dizainas tolsta nuo tradicinės, t. y. ilgus metus gyvavusios, struktūros, kurioje centrine ašimi tapdavo svarbiausi buities prietaisai – šaldytuvas, viryklė ir praustuvė. Patalpoje jie buvo išdėstomi gana standartiškai, laikantis mūsų tėvų laikais įsitvirtinusios hierarchijos. Šiais metais skirkite didesnį dėmesį savo šeimos poreikių analizei – virtuvė turi būti ne tik estetiškai patraukli, bet ir komfortabili. Būtų idealu, jei galėtumėte virtuvę padalinti į atskiras zonas, skirtas maisto ruošimui ir jaukiems pasisėdėjimams su draugais bei šeimos nariais. Jei turite daug erdvės, pagalvokite apie žaismingą vaikų zoną.

Projektuodami virtuvę, pagalvokite apie spalvas, raštus ir tonus. Šiemet didžiausias dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms, ypatingai vertinami natūralaus akmens pagrindo stalviršiai, mediniai baldai, stiklo imitacijos. Ieškantiems originalių idėjų, siūlome išbandyti plytų imitacijas ar atvirus betono ruožus. Iš tiesų šiandieninis interjeras yra paremtas modernumo ir senųjų laikų derme – virtuvėje vyrauja kelių epochų mišiniai. Tiesa, kurdami interjerą, nepersistenkite – ši patalpa neturi būti chaotiška, t. y. kiekvienas baldas, dekoro elementas ir buities prietaisais turi tapti darnios visumos dalimi.

Ilgą laiką virtuvės buvo puošiamos šviesiomis spalvomis, tarpusavyje derinant kelis blankius tonus. Keičiantis laikams pamažu įsigali tamsūs tonai – tamsesnių spalvų stalviršiai, ryškiaspalvės sienos, vario spalvos baldai suteiks virtuvei elegancijos. Tiesa, tamsi sienų spalva optiškai sumažins patalpą, todėl jei jūsų virtuvė nėra didelė, tamsiomis spalvomis dekoruokite tik vieną sieną arba šiuos tonus naudokite luboms. Jei norite patalpai suteikti gyvybės, spalvas derinkite kontrasto principu – tamsūs stalvišiai (rinkitės kvarco arba juodojo granito gaminius) derės su šviesiais virtuvės baldais ir pasteline sienų spalva.

Ieškodami virtuvei skirtų baldų, pagalvokite apie spinteles. Atsisakykite lakuotų gaminių – šio tipo apdaila atrodo pasenusi, ji nebemadinga ir nepraktiška. Be to, lakuoti paviršiai kelia šaltumo įspūdį, todėl virtuvėje jaučiamės nejaukiai. Specialistai tvirtina, kad šioje patalpoje savo vietą atras mediniai baldai. Jie atrodo natūraliai ir jaukiai, suteikia patalpai romantikos ir jaukumo. Iš tiesų harmoningą aplinką galime sukurti tik naudodami gamtos medžiagas. Jei natūralumą ketinate derinti su rafinuota elegancija, rinkitės atviras lentynas ir stiklines dureles, t. y. rodykite svečiams viską, ką turite: puodelius, taures, gurmaniškus aliejus ar prieskonius. Negalima pamiršti ir vizualinės pusės. Atviros lentynos optiškai padidina erdvę, suteikia lengvumo pojūtį. Tiesa, tokių spintelių priežiūra reikalaus kur kas daugiau darbo: kiekvieną dieną reikės valyti dulkes ir blizginti prabangius indus.

Įrengdami virtuvės patalpas, nepamirškite grindų. Čia rekomenduojama susikoncentruoti ties pasteliniais gamtos atspalviais ir šviesiais tonais. Šiandieninės dizaino tendencijos liepia pamiršti tamsias tėvų namų grindis – jos ne tik apsunkina patalpą ir vizualiai ją sumažina, bet ir keičia kasdienės namų ruošos darbus – tamsus pagrindas išryškina dulkeles ir purvo likučius, ant jų matosi įbrėžimai ir įvairūs pažeidimai.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *