Vasara čia pat. Kaip pasirūpinti automobiliu?

Autorius:

publikuota:
auto

Jau netrukus ateis kalendorinis pavasaris ir netrukus galėsime džiaugtis šiltesniais orais. Pirmas darbas kuris laukia visų vairuotojų – pasikeisti žiemines padangas žiemines padangas ir tuo pačiu yra pats laikas pradėti rūpintis automobilio eksploatacija vasaros metu. Kam skirti dėmesį ruošiant automobilį vasarai?

Trafic.lt rekomenduoja patikrinti:

Valytuvai

Po žiemos dažnai būna kad valytuvų gumos nusitrina į kieto ledo ir sniego daleles ir nebegali nuvalyti stiklo švariai. Blogai nuvalytas priekinis stiklas pablogina matomumą ir tamsoje gali padidinti avarijų riziką mieste, ypač pavojinga vairuoti tamsoje už miesto ribų ir miškingose vietovėse.

Kondicionierius

Žiemos metu specialistai rekomenduoja įjungti kondicionierių ir leisti jam veikti 5-15 minučių bent keletą kartų per mėnesį tam kad jis neprarastų funkcionalumo. Artėjant vasarai reikia papildyti vėdinimo sistemą freonu ir peržiūrėti vamzdelių jungtis nes šis agregatas taps intensyviai naudojamas kiekvieną dieną.

Patikrinti skysčių lygį

Jei žiemos metu ir pavasarį automobiliu naudojatės rečiau artėjant vasarai kai nusimato tolimos kelionės Lietuvoje ar tuo labiau į užsienio šalis, būtų protinga patikrinti visų automobilio sistemų skysčių lygį ir būklę. Esant reikalui pakeiskite variklio tepalą, papildyti aušinimo skystį, vairo stiprintuvo, stabdžių skystį ir stiklų ploviklį.

Padangos

Jeigu jūsų automobilis yra pagamintas 2015 metais tuomet apie oro slėgio sumažėjimą informuos borto kompiuteris tačiau jei tokio nėra, sustokite artimiausioje degalinėje ir patikrinkite slėgį padangose rankiniu būdu. Jeigu papildyti oru padangas tenka kartą ar du per mėnesį, tokiu atveju panašu kad gali reikėti keisti ventilius arba permontuoti padangas nes tikėtina kad oras išeina per tarpą tarp ratlankio ir padangos.

Oro ir salono filtras

Vasarą ore yra kur kas daugiau dulkių ir kitokių teršalų. Užsikimšęs variklio oro filtras neleidžia varikliui dirbti pilnu pajėgumu ir didina kuro sąnaudas. Net jeigu ir gamintojas nerekomenduoja, dažniau patikrinkite ar filtras pajuodęs nuo dulkių ir pakeiskite. Tas pats galioja ir automobilio salono filtrui. Jeigu filtras užsipildęs dulkėmis, ventiliatorius ir kondicionierius veikia sunkiau ir gali sugesti. Be to, važinėjant dulkėtais žvyruotais keliais ir stovint eismo spūstyse didmiesčiuose, dėl nepakeisto filtro kenčia ir jūsų sveikata.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *