Tradiciniai lietuviški patiekalai kavinėse – vėl populiarūs

Autorius:

publikuota:

Džiugu, kad šiuo metu kavinės gali pasiūlyti labai daug ir labai įvairių patiekalų. Tokiu atveju kiekvienas lankytojas gali užsisakyti tai, kas jam labiausiai patinka. Galiausiai, juk daugelis renkasi ne tik sveikus, tačiau taip pat ir skanius patiekalus.

Visgi, kurį laiką kavinėse patiekalų pasiūla augo taip intensyviai ir plėtėsi taip stipriai, kad buvo sunku suprast – ką valgyt. Taip pat ir restoranai siūlė labai daug patiekalų, kurių pavadinimai mums net nebuvo girdėti.

Šiuo metu daugelis vėl grįžta prie tradicinės lietuviškos virtuvės meniu, kuri pasirenkama pačių tautiečių bei užsienio svečių.

Norisi sotaus maisto

Greta sveikų, dažnai nelietuviškos kilmės patiekalų vis dažniau pasirenkami tokie, kurie suteikia itin didelį sotumo jausmą. Kai kurie žmonės net teigia, kad į kavines jie eina persivalgyti. Nors dažniausiai po didelio patiekalų kiekio juntamas labai didelis apsunkimas, tačiau faktas, kad tai dalinai gali būti nemažas malonumas, kuris siejamas su visišku atsipalaidavimu. O lietuviški patiekalai yra tokie. Dažniausiai sunkūs, tikrai sotūs. Galbūt ne patys sveikiausi, tačiau valgant kartais – tikrai nėra blogi.

Lietuviški patiekalai yra koreguojami

Žinoma, ne ką mažai svarbu tai, kad daugeliui mums pažįstami tradiciniai lietuviški patiekalai, kurie ne tik labai skanūs, tačiau ir sotūs, koreguojami taip, kad tuo pačiu būtų ir sveikesni. Galima rasti veganiškus cepelinus arba plovą, kuris yra iš sojos mėsos. Žinoma, ne visada vegetariška opcija yra sveikesnė, tačiau faktas, kad kulinarai siekia atrasti tokius patiekalus, kurie neturėtų žmogaus organizmui jokio neigiamo poveikio.

Džiugina ir kainos

Galiausiai, daugeliui patinka, kad lietuvių patiekalai dažnai yra kur kas pigesni nei tie, kurie yra siūlomi azijiečių arba kitos kultūros maitinimo įstaigose. Paprasčiausiai mūsų patiekalams reikia ir tų pačių tradicinių ingredientų, kurių daugumą arba visus galime užsiauginti patys.

Tiek kavinės, tiek restoranai gali pasiūlyti labai platų lietuviškų patiekalų pasirinkimą. Svarbiausia yra juos išbandyti. Net ir tuos, kurie jums mažai girdėti ir gal net niekada neragauti. Atsakingai ieškokite, skaniai valgykite ir lepinkite save kuo dažniau.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *