Kodėl kanalinis polikarbonatas yra tinkamas stoginėms, terasoms bei šiltnamiams dengti?

Autorius:

publikuota: ,

Tie, kurie planuoja statyti naują šiltnamį, stoginę ar pagaliau įsirengti namuose terasą, bus girdėję ir apie kanalinį polikarbonatą. Tai – iš skaidrios, baltos arba bronzinės medžiagos pagaminti lakštai, kurie puikiai yra pritaikomi aukščiau išvardintų pastatų statybose. Kanalinis polikarbonatas gali būti kelių skirtingų storių. Ploniausias https://e-heliopolis.lt el. parduotuvėje yra 4 mm, o storiausias –  16 mm. Žinoma, yra ir tarpinių dydžių. Tai: 6, 8 ir 10 mm storio kanalinio polikarbonato lakštai. Verta pirkti Heliopolio parduotuvėje, nes ji suteikia šioms medžiagoms garantiją ir visai nesvarbu, kokio storio medžiagą išsirinksite.

Vienas iš pagrindinių kriterijų, kodėl verta savo naujai statomai stoginei, šiltnamiui ar terasai rinktis kanalinį polikarbonatą yra ne tik platus medžiagų pasirinkimas, bet ir svarbi savybė yra ta, jog jos iš vienos pusės yra padengtos UV apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo plokščių paviršių nuo ardomojo UV (saulės) poveikio. Bet visgi šios medžiagos yra pralaidžios šviesai, todėl ir tinkamos minėtų pastatų statybose. Svarbu paminėti, jog dar polikarbonato plokštės yra atsparios smūgiams bei išoriniams aplinkos veiksniams. Visa tai yra dėl to,  jog šios plokštės yra pagamintos iš polimerinių medžiagų specialiu ektrudiniu būdu.

Tad tai bus ilgaamžis sprendimas, kuriam vieną kartą investavę kad ir daugiau pinigų, bet galėsite pamiršti ir džiaugtis puikiu rezultatu dar ilgai. Praėjus dešimtmečiui iš polikarbonato pagamintos kanalinės plokštės praranda maksimaliai 4% šviesos laidumo. Specialistai yra apskaičiavę, kad jos turi atsparumą krušai pan. 10 metų. Tiesiog praėjus šiam laikotarpiui teks patikrinti medžiagos savybes ir įvertinti, kiek ilgai ji dar galės Jums tarnauti.

Montuojant bei prižiūrint iš kanalinio polikarbonato pagamintas plokštes yra svarbu atsižvelgti į šiuos reikalavimus:

  • Montavimo metu būkite tikri, kad UV apsauginis plokštės sluoksnis nukreiptas į išorę.
  • Minimalus stogo nuolydis gali būti 5°.
  • Priklausomai nuo to, kokio plonumo yra kanalinis polikarbonatas, turi būti montuojamos gegnės ir grebėstai. Kuo plonesnė medžiaga, tuo tankiau gegnės ir grebėstai bus sumontuoti.
  • Montuojant plokštes turi būti naudojami varžtai su tarpinėmis. Prieš įsukant varžtą į medžiagą, reikia grąžtu išgręžti 2-3 mm už varžto skersmenį didesnes skyles ir tik po to įsukti varžtą. Neperveržkite varžtų!
  • Jeigu pasitaikys drėgnas oras – galima kondensacija lakšto galuose.
  • Laiks nuo laiko plokštes valykite šiltu muiluotu vandeniu bei minkšta šluoste.

Ar jau žinote ir Jūs, kuo dengsite savo šiltnamį ar terasą?


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *