Terasos priežiūra

Autorius:

publikuota: ,

Terasos priežiūra susideda iš kelių pagrindinių žingsnių: valymo, plovimo ir aliejavimo. Prieš pradedant aliejuoti terasos paviršius turi būti tinkamai paruoštas. Terasos valyti šiurkščiais šepečiais negalima, nes taip pažeisite jos paviršių. Naudokite terasos valymui skirtas priemones. Vėliau galite pasitelkti aukšto slėgio vandens srovę nuplauti likusiems terasos purvams. Nudžiūvus vandeniui terasos paviršių reikia aliejuoti. Taip suteiksite terasai naują estetinę išvaizdą. Aliejus paryškina medienos natūralią spalvą, o geriausia rinktis vandens pagrindu sukurtus aliejus, kad ant terasos nesusidarytų sluoksnis, kuris vėliau lupsis. Aliejuoti terasos paviršių naudokite specialius teptukus, kurie leis lengviau pasiekti įvairius tarpus. 

Terasos spalvų pasirinkimas

Terasos spalvas galima rinktis įvairias. Nebūtinai jos turi būti derinamos prie namo eksterjero. Kiemas taip pat turi daugybę skirtingų spalvų. Terasos gali tapti būtent išskirtiniu akcentu jūsų kieme. Dažniausiai yra renkama natūrali medienos spalva, šviesesnė arba tamsesnė. Taip išlaikomas natūralumo pojūtis ir tokios terasos tinka prie daugumos namų fasadų. Jeigu norite pilkos arba juodos spalvos terasos, tai taip pat galima įgyvendinti pasitelkus tam skirtas reikiamas priemones. Išlaikytas medienos raštas bet kokioje spalvoje suteiks daugiau jaukumo ir malonumo, bei gamtos prisilietimo jausmą. Terasos lentas taip pat galima daryti ir skirtingų spalvų, jei tik yra noro. 

Terasos: nestandartiniai sprendimai

Visi esame pripratę matyti terasą prijungtą prie namo struktūros, tačiau yra ir kitokių, nestandartinių, sprendimų terasos įsirengimui. Terasos nebūtinai turi būti namo dalis, jos gali būti statomos ir toliau nuo namo ar prie kitokio pastato. Pavyzdžiui, įsirengus atskirą nuo namo pirtį, terasos gali tapti dar viena malonia zona pasisėdėjimui po karštos pirties. Tai suteikia jums galimybę rinktis net iš kelių sėdėjimo vietų, viduje ar lauke. Taip pat terasos yra naudingos ir prie tokių statinių kaip kubilai. Daug maloniau yra išlipus iš kubilo turėti patogų ir malonų kelią link sėdėjimo vietos. Terasos taip pat gali būti statomos ir kaip scenų statiniai pasirodymams ar renginiams parkuose. Tai padės aiškiau atskirti sceną nuo žiūrovų, o terasos statinys suteiks prašmatnumo, bet jaukumo jausmą. 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *