Statybinių projektų valdymas

Autorius:

publikuota: ,
valdymas

Sėkmingą statybų projekto įgyvendinimą sudaro daugybė etapų, pradedant sutarčių rengimu, išlaidų skaičiavimu, darbų paskirstymu darbuotojams ir baigiant projekto įvykdymu bei finansinėmis ataskaitomis. Visus šiuos veiksmus reikia aprašyti, apdoroti, o įvykdytų projektų rezultatus išsaugoti dėl tolimesnės jų analizės. Šių duomenų sisteminimas rankiniu būdu užima nemažai laiko, todėl dauguma statybų projektus vykdančių bendrovių tai atlieka naudojant projektų valdymo sistemas. Aptarkime jų funkcijas ir naudą.

  • Dokumentų ruošimas

Projektų valdymo sistemos palengvina sutarčių su tiekėjais ir užsakovais paruošimą, sąmatų ataskaitų bei kitų dokumentų rengimą. Taip pat programų dėka greičiau ir sklandžiau vykdomas darbų aktavimas.

  • Finansinės ataskaitos

Projekto išlaidų, sąmatų, pelno ir kiti finansiniai rodikliai apskaičiuojami paprasčiau ir patogiau, kai visa reikiama informacija yra vienoje sistemoje. Be to, taip išvengiama klaidų, kurios kyla kuomet finansinės ataskaitos rengiamos naudojamos daugybe skirtingų failų su reikiama informacija.

  • Darbų paskirstymas

Statybų projekto įgyvendinime dalyvauja keletas, o kartais ir keliasdešimt darbuotojų. Naudojantis projektų valdymo sistema, darbų paskirstymas vyksta greičiau ir sklandžiau. Kadangi visi duomenys matomi vienoje sistemoje, galima aiškiai matyti darbų paskirstymą ir darbuotojų krūvį.

  • Informacijos atnaujinimas

Atlikus pakeitimus projektų valdymo sistemose jie iš karto matomi visiems darbuotojams, kurie prisijungia prie programos. Tai labai patogu ir apsaugo nuo nesusipratimų, kurie gali būti dėl laiku nepateiktos informacijos.

Projektų valdymo sistemos pasižymi patogiui naudojimu ir galimybe prisijungti naudojantis bet kuriuo įrenginiu, bei mobiliąja versija, skirta išmaniesiems telefonams.  Projektų valdymo sistemos veikia naršyklės principu, todėl nereikalingas jokių programų diegimas.  Sistemose dažniausiai naudojami sugrupuoti moduliai, tad reikalinga informacija greitai ir lengvai randama. Taip pat svarbus sistemų privalumas – atnaujinama ir realiu laiku matoma informacija.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *