Kaip paruošti vaiką darželiui?

Autorius:

publikuota:
vaiko žaislai

Nauja mokslo metų pradžia visuomet kelia nerimą tėvams, kurie ruošiasi vaiką leisti į darželį. Tiesa, šis laikotarpis jaudina ne tik tėvus, tačiau ugdymo įstaigos auklėtojas, kurios kasmet sulaukia nemažo būrio mažylių. Ne visiems vaikučiams adaptacija yra vienodai lengva ar sunki. Vieni vaikai prisitaiko labai greit, kitiems prireikia visai nemažai laiko.

Prieš ruošiant vaiką darželiui, būtina jam apie tai iš anksto kalbėti. Stengtis pateikti tai kaip smagų nuotykį, kad vaikui tai keltų tik geras emocijas. Kalbėdamiesi apie tai su draugais arba šeimoje, neišreikškite savo nerimo ar nuogąstavimų. Garsiai nevartokite tokių frazių, kaip „nežinia kaip čia bus“, „tikiuosi neverks“, „kaip aš dėl to bijau“, „man neramu“ ir panašių. Vaikai labai greitai perima artimųjų emocijas ir jas jaučia.

Labai puiku, jeigu yra galimybė prieš tai nueiti į darželio teritoriją, ten pasivaikščioti ar pažaisti. Būdami ten, pasakokite, rodykite, kaip čia vaikai žaidžia, miega, valgo ir smagiai leidžia laiką. Tikėtina, kad vaikai matydami, jog ten tikrai smagu, atėjus laikui pasilikti, nebus taip neramu. Prisiminkite, darželis tiek jums, tiek vaikeliui – tai puiki ir smagi vieta.

Rinkdamiesi darželį, nuvykite ir patys apžiūrėkite, pabendraukite su įstaigos administracija. Įvertinkite, ar jūsų manymu aplinka yra maloni ir patraukli vaikams. Čia svarbios net tokios detalės, kaip baldai, kurių šiuo metu yra pačių įvairiausių https://www.miestui.lt/ranga-edukacijos-staigoms/baldai-darzeliams-ir-mokykloms.

Reikia neužmiršti, kad kokybiški ir gražūs baldai svarbu ne tik dėl estetikos, bet ir dėl emocinės vaiko būsenos. Spalvingi, įvairių formų, dekoruoti baldai sukelia susidomėjimą ir lavina vaizduotę, skatina jų kūrybiškumą. Tokioje aplinkoje galima greičiau nukreipti vaiko dėmesį ir jį sudominti. Žaismingos spintelės, edukacinės priemonės padeda atsipalaiduoti ir nukreipia vaiko mintis nuo tėvų ilgesio.


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *