Sodo nameliai: kodėl verta statyti?

Autorius:

publikuota: ,

sodo nameliai 

Kad ir kokie patraulūs būtų didmiesčiai ir juose nuolat verdantis gyvenimas, daugelis žmonių laisvalaikiu ieško atkosenio kampelio, kuriame galėtų pabėgti nuo miesto triukšmo ir mėgautis visiškai ramia aplinka bei gamta. Todėl šiuo metu itin populiarūs sodo nameliai, kurie įrenginėjami ne tik sodų bendrijose, bet ir laisvuose sklypuose, už miesto. Sodo namukai paklausūs, nes jie palyginti nebrangūs, lengvai surenkami, sodo nameliai nepatenka į sudėtingų pastatų rūšį, todėl jiems pakanka supaprastintų statybos leidimų. Kuo išsiskiria sodo nameliai ir ką reikia žinoti prieš juos statant?

Sodo namukai yra statomi iš medžio, o juos planuoti patariama su profesionalų pagalba, įvertinant visus poreikius. Dažniausiai šioje srityje dirbantys specialistai turi standartinius projektus, kuriuos pagal pageidavimus gali koreguoti erdvę išdalindami į kambarius arba prie sodo namelio prijungdami papildomus statinius, terasas.

Sodo namukai gali būti pagaminti iš įvairaus storio tašų, kurie pastatui suteikia skirtingas ypatybes: geresnę garso, šilumos izoliaciją ir pan. Medis taip pat pasižymi ir kitomis puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ekologiškumas, geras mikroklimatas, dailus dizainas. Šių pastatų gamybai Lietuvoje paprastai naudojama pušies ar eglės mediena. Pušis yra tvirta ir ilgaamžė, o eglę renkasi norintys natūralių atspalvių ir universalesnių dizaino sprendimų.

Dar vienas išskirtinumas, kuriuo pasižymi medinių sodo namukai, yra tas, jog jiems nereikia jokios papildomos apdailos – pati mediena iš savęs atrodo puošniai, o iš jos pagaminti nameliai natūraliai „kvėpuoja“, tad juose nebūna sauso ar pernelyg troškaus oro.

Jei norite apsaugoti medieną ir sodo namelį išlaikyti estetinės išvaizdos kaip įmanoma ilgiau, tik jį surinkus, būtinai nudažykite. Dažuose esantis impregnantas apsaugos sienas nuo pelėsio, puvimo ir kitų kenksmingų veiksnių. Namelį perdažyti rekomenduojama kas 5–6 mėnesius.

Mediniai sodo nameliai gali būti įrengiami ne tik kaip poilsio vieta ar pigesnė ir kompaktiškesnė vasarnamio atmaina, bet ir kaip pirties pastatas ar pagalbinės patalpos, skirtos įrankiams bei kitoms priemonėms susidėti. Panašaus tipo namukus dažnai statosi ir smulkūs prekybininkai, kuriems reikia nedidelių, paprastai pastatomų patalpų.

 

 

 

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *