Senovinės durys: kaip įsigyti ir pritaikyti?

Autorius:

publikuota:

durysDurys – labai svarbus namų akcentas, kuris turi ne tik estetinę, bet funkcinę paskirtį namuose. Durys sudaro uždaras erdves, kuriose galime mėgautis privatumu, taip pat sulaiko triukšmą ir kvapus. Kartais žmonės nepagalvoja, tačiau durys taip pat yra labai svarbi namų dalis, kuriai reikia skirti nemažai dėmesio. Į baldų gamintojus vis dažniau lietuviai kreipiasi su klausimu apie tai, ar namuose verta rinktis senovines duris, ir kaip vėliau jas pritaikyti ir prižiūrėti. Tai iš tiesų puikus pasirinkimas, jei namams ieškote kažko originalaus, suteikiančio jaukumo ir išskirtinės dvasios.

Kur ieškoti?

Dažniausiai senovinių durų žmonės ima ieškoti antikvariatuose ir senovinių baldų parduotuvėse bei skelbimuose. Tai puiki mintis, jei iš tiesų ieškote kažko su savo istorija ir praeitimi. Tokiose vietose galite įsigyti unikalių baldų, kurie pagaminti prieš keliasdešimt rankų, išsaugoję savo istoriją ir rankų darbo detales. Tačiau tai dar nereiškia, jog šis baldas Jūsų namuose ilgai tarnaus. Visgi, keliasdešimt metų mediniam gaminiui yra gana ilgas laiko tarpas. Iškyla problema, kad už gana seną, nors ir unikalų balda, teks sumokėti didelę pinigų sumą, nors visiškai neaišku, kiek laiko jis namuose tarnaus.

Tačiau yra ir kitas pasirinkimo variantas. Tai šiuolaikiniai ir gabūs baldų gamintojai. Jiems tokie užsakymai, kaip senovinės durys, unikalūs aptiekoriaus staliukai ar veidrodžiai yra kasdienybė. Kuo tai naudinga? Pirmiausia todėl, kad tokioje vietoje galite pas profesionalus užsakyti patikimas duris, kurios bus lygiai tokios pačios kaip senovinės, tik pagamintos naujai. Specialistai, taikydami sendinimo darbus bei viską atlikdami rankomis sukurs išskirtinį kone meno kūrinį, kuris pigiau kainuos ir ilgiau tarnaus Jūsų namuose. Argi tai ne geresnė investicija?

Kaip pritaikyti?

Jei manote, kad senovinės durys Jūsų namuose būtų puiki mintis, ne pro šalį būtų susimąstyti, kokioje vietoje ir kaip jas pritaikyti. Interjero dizaineriai primena, jog senoviniai baldai dažniausiai puikiai dera su klasikos, baroko stiliaus baldais. Geriausiai, jei patalpoje, kurioje įrengiamos senovinės durys, būtų r keli mediniai baldai ar dekoracijos. Tuomet jie derėtų tarpusavyje ir namuose sukurtų jaukią atmosferą.

 

 


Diskusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *