Sandėliavimo lentynos maistui

Autorius:

publikuota: ,

Maisto produktų laikymui reikalingos ypatingos sąlygos. Patalpos turi būti vėsios, sandarios, su gera ventiliacija, kad nebūtų galimybių daugintis vabzdžiams ir įvairioms bakterijoms. To negana. Reikalingos ir specifinės vietos jam laikyti. Sandėliavimo lentynos maistui yra kiek kitokios nei paprastos lentynos. Jos gaminamos iš aliuminio arba specialaus plastiko. Šios medžiagos paprastai nėra palankios bakterijų dauginimuisi, lengvai valomos, todėl maistui labai tinka. Plastmasė taip pat yra specifinė, tinkanti sąlyčiui su maistu (su anodais). Medinių lentynų maisto sandėliuose niekas jau nebestato, nes yra specialios konstrukcijos.

Sandėliavimo lentynos maistui yra labai paprastai surenkamos. Dėl to jas gali pastatyti bet kas – tam nereikia profesionalaus staliaus ar suvirintojo paslaugų – pakanka ir eilinio sandėlio darbuotojo arba net ir valytojos pastangų. Viskas atliekama labai paprastai ir užtrunka nedaug laiko. Pasižiūrėkite šį video, kuriame pamatysite, kaip tai yra paprasta:

https://www.youtube.com/watch?v=Al5TScYYRkg

Stelažai maistui yra sukurti taip, kad jų lentynėles galima būtų nesunkiai išimti ir išplauti rankomis, naudojant stiprios srovės purkštuvus arba net indaploves. Reikia tiesiog išimti lentynėles ir jų tvirtinimo elementus ir juos išplauti pageidautina karštu vandeniu (karštesnis nei 60 laipsnių vanduo nužudo daugiau mikroorganizmų, nei šaltas).

Maistui skirtas lentynas galima sumontuoti įvairiais kampais. Tam reikia tik pakeisti lentynėlių tvirtinimo elementus ir prie jų pritvirtinti kitas lentynėles. Nors maisto stelažai ir plastmasiniai arba aliuminiai, bet jie išlaiko itin didelius svorius, todėl yra visiškai patikimi – stiklainiai su maistu tikrai nenukris ir nesuduš, jei juos sukrausite net vienas ant kito. Aišku, per daug maisto gali išlenkti lentynas, todėl rekomenduojama neviršyti leistinų svorių.

Eko Fit stelažai yra sukurti Italijoje. Jie buvo sukurti specialiai restoranams, nedidelėms parduotuvėms ir prekybos centrams, mėsos ir pieno perdirbimo įmonėms ir kitoms organizacijoms, kurios nuolatos dirba su maisto produktais ir turi poreikį juos sandėliuoti. Sandėliavimo lentynos maistui tinka ir privatiems namams, tačiau gali kilti įvairių sunkumų su tiekimu, nes tiekėjai Lietuvoje yra orientuoti į verslo segmentą, tad populiariuose statybinių medžiagų ir interjero prekybos centruose tokių stelažų negalėsite įsigyti. Šiuos stelažų gamintojus Lietuvoje atstovauja Storsistem.

 


Diskusija

Įrašo “Sandėliavimo lentynos maistui” komentarų : 1

  1. Laura avataras

    Puikios lentynos, išbandžiau, labai patiko! Rekomenduoju. Lengvai valosi, susirenka dar lengviau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *